Nejnovější zprávy: Krása flanelu! Vybrali jsme TOP 100 fotografií ze soutěže Ukaž flanel! Řidička v Ostravě uvízla v tramvajovém kolejišti, poslala ji tam navigace

Byznys

BeWooden. Firemní dárky s duší

S dřevěným motýlkem chybu neuděláte, ale ve Fryčovicích toho umí mnohem víc. Na míru vašim potřebám a ohleduplně k životnímu prostředí.

Foto: Vladimír Pryček, Magazín PATRIOT

„Celá naše vize je založená na udržitelnosti. Proto pracujeme s přírodními materiály jako je dřevo, kůže a přírodní tkaniny. Jednou ze služeb, kterou firmám nabízíme, je právě pomoc s hledáním jejich cesty k udržitelnosti. Umíme zpracovat zbytkový materiál, který není nutně přírodní. Už jsme pro zákazníky vdechli nový život jejich starým autoplachtám, kovovým odřezkům nebo plastovým dílům,“ popisuje filosofii výroby firemních dárků zakladatel Bewooden Ctirad Sára.

Přírodní materiály mají svá specifika, v Bewooden mají dlouholeté zkušenosti a vždy najdou cestu, jak splnit všechna přání zákazníků. Ať už jsou to miniaturní brože s logem firmy nebo robustní kožené tašky.

Díky tomu, že ve Fryčovicích mají vlastní designéry, je proces objednávky hladký. „V první řadě si vždy vyslechneme náměty od zákazníka, které pak s naším kreativním týmem vypracujeme v ucelenou nabídku možností. Často k nám klienti přijdou s otázkou, zda jim nevyrobíme brože s logem firmy a my s nimi cestou otevřeme další možnosti spolupráce,“ usmívá se Ctirad Sára.

Ačkoliv se fryčovické manufaktuře daří získávat nové a nové zákazníky, stále si udržuje ducha malé a pružné dílny, jak potvrzuje charismatický majitel: „Už jsme zažili i hodně rychlé zakázky s dodávkou do týdne, ale i s tím jsme si poradili. Většinou je to ale klidnější a objednávky realizujeme v řádu týdnů.“

Už z principu je výroba designových firemních dárků, doplňků a šperků založena na unikátnosti a originalitě. Což je přesně to, co všechny v BeWooden baví a čím se Ctirad Sára netají.

„Rarity nás baví, protože z nich vznikají krásné produkty s duší. V Národním muzeu v Praze si tak můžete zakoupit naše produkty vyrobené z jeho padesát let starých parket. A třeba Jack Daniels nám poslal sud z whiskey až z Tennessee a my z něj vyrobili motýlky,“ nadšeně vypráví Ctirad.

Fryčovická výroba je řemeslná. To značí poctivou ruční práci, což ovšem v případě použití unikátních surovin, jako jsou tisíce let staré kusy dřeva nebo dokonale probarvené sudy od vína, znamená také velkou dávku adrenalinu. „Na tyhle rarity pak často máme jen jeden pokus, pro který musíme zvolit správný postup. Je to stres, ale naštěstí máme zkušené a šikovné řemeslníky a vždy si poradíme,“ dodává mladý majitel firmy.

K získání skvělých dárků od BeWooden však nemusíte nutně vlastnit stovky let starý materiál. Většina jejich zakázek vychází z běžných surovin a designů BeWooden, na které jsou gravírována loga firem a organizací. A teprve ti, kteří pak brože, odznaky, podtácky, peněženky, dřevěné brýle či motýlky nosí po celém světě, jim dodají punc originality.

Nejlepší cestou, jak kontaktovat BeWooden je napsat si e-mailem o vzorky, avšak prohlídka dílny ve Fryčovicích nebo návštěva prodejny v OC Kotva v Praze je vždy zážitkem a umožní zákazníkům dokonale nasát atmosféru manufaktury v podhůří Beskyd i probrat detaily objednávky.

Fotogalerie

Autor: Vladimír Pryček, Magazín PATRIOT