Nejnovější zprávy: Tato stavba dostane Ostravu na mapu světové architektury. Výstava ukazuje i další projekty Větší komfort pro maminky s dětmi. Metylovická léčebna má krásně zrekonstruované podkroví

Společnost

Chovateli v Ostravě utekl metrový krokodýl. Má hlad a může ulovit kočku či psa

​Ostravští policisté dnes krátce před polednem přijali oznámení chovatele o útěku krokodýla čelnatého (Osteolaemus tetraspis).

Krokodýl čelnatý. Foto: Policie ČR

"Dle zjištěných informací krokodýl měl utéct v sobotu 24. července 2021 v odpoledních hodinách ze zahrady chovatele na ulici Závodní v Ostravě," uvedla policejní mluvčí Eva Michalíková.

"K jeho popisu můžeme uvést, že se jedná o mládě, které je zhruba metr dlouhé, je mrštné a je schopno ulovit menší psy či kočky," vysvětlila Michalíková.

Vzhledem k tomu, že zvíře je už dva dny bez potravy, může být podle policie pro veřejnost nebezpečné. Dle konzultace s odborníkem by mohl začít vyhledávat vodní toky, případně se uschovat v listnatém terénu, kde je stín.

"Policisté speciální pořádkové jednotky s policisty z obvodního oddělení po zvířeti intenzivně pátrají," dodala Michalíková.