Nejnovější zprávy: Krása flanelu! Vybrali jsme TOP 100 fotografií ze soutěže Ukaž flanel! Řidička v Ostravě uvízla v tramvajovém kolejišti, poslala ji tam navigace

Auto

Dakar 2021 začíná! Tatry jsou připraveny na startu

​Předstartovní peripetie má tým Buggyra Racing za sebou.

Foto: Buggyra

Po úspěšném testování techniky prošly všechny čtyři závodní speciály a posádky technickými a administrativní přejímkami. V pozitivní náladě se již netrpělivě očekává samotný start 43. ročníku slavného Dakaru.

Po nočních přípravách techniky a dopoledním posledním testu se na Nový rok přesunul tým Buggyra Racing na stadion King Abdullah Sport City, kam pořadatelé nasměřovali nultý bivak plus administrativní a technické přejímky.

„Dakar je vždy o překvapeních, na to jsme si už zvykli. A tak jsme na Nový rok udělali přejímky nejen Can-Amů, ale dostalo se i na Tatry. Piloti mají tedy v den prologu alespoň více času na koncentraci,“ vysvětlil změny v časovém sledu tiskový mluvčí Jan Kalivoda.

Technické přejímky však přinesly jednu zásadní, nicméně pro tým Buggyra Zero Mileage Racing víceméně očekávanou změnu. Posádky Josefa Macháčka a Tomáše Engeho byly nakonec přesunuty do kategorie lehkých prototypů.

„Považuji to za drobnou administrativní chybu pořadatele. Upozorňovali jsme na to, že oba speciály jsou stavěny dle regulí pro lehké prototypy, ale chtěli auta nejprve osobně vidět. A jelikož letos přejímky v přístavu kvůli Covid opatřením nebyly, řešily se věci až tady. Spolu s tím došlo samozřejmě i na změnu startovních čísel,“ objasnil změny konstruktér David Vršecký.

Tomáš Enge tak vyrazí do svého premiérového Dakaru s novým startovním číslem 396, pětinásobný vítěz pojede s číslem 399.

Rallye Dakar 2021 startuje dnes v odpoledních hodinách jedenáctikilometrovým prologem, jehož časy se budou započítávat do celkové klasifikace soutěže.