Nejnovější zprávy: OneHouse. Moderní, designové a úsporné domky z Ostravy Lexus v Ostravě chystá vánoční trh s Davidem Valíčkem i dárky z MasterChefa

Kultura

Divadlo Mír pustilo do světa drama Adam stvořitel. S Polákem, Ferrem i Kozubem

Ostravské Divadlo Mír, známé hlavně díky skečům skupiny Tři tygři, nastudovalo drama Adam stvořitel, které napsali bratři Karel a Josef Čapkovi.

Ilustrační foto: Jan Lipovský

Inscenaci herci natočili a filmovou adaptaci poskytli prostřednictvím on-line placené platformě MírPlay. Tu divadlo provozuje už rok a umisťuje na ni svá videa. Herci navíc připravili zábavné pásmo Noční show, které bude k vidění od 25. prosince. ČTK to řekl mluvčí divadla Jan Lipovský.

"Filmová inscenace Adam stvořitel od bratří Čapků, která se díky Divadla Mír a režii Alberta Čuby poprvé dočkala svého zfilmování. Hlavní dvojroli ztvárnil Vladimír Polák. V inscenaci dále zájemci uvidí Štěpána Kozuba, Igora Orozoviče, Kristýnu Leichtovou, Robina Ferra a další," uvedl Lipovský. Divadlo Mír se tak podle něj pouští i do zcela odlišného repertoáru, než na který jsou jeho fanoušci doposud zvyklí. Dosud uváděl spíše komediální hry, nyní oslovuje i náročnější diváky toužící po hlubších tématech a vážnějších žánrech.

Další novinkou podle mluvčího pak bude nová Noční show plná zábavných scének, nekorektního humoru i reakcí na aktuální dění. "Tvůrci se inspirovali u těch nejlepších amerických Late night show, jako je například Saturday Night Live. Diváci se mohou těšit nejen na Alberta Čubu, Štěpána Kozuba, Vladimíra Poláka a Robina Ferra, ale na celý mírový herecký soubor. První díl Noční show Divadla Mír bude od 25. prosince dostupný pouze na video platformě MirPlay.cz a jeho společným jmenovatelem budou pochopitelně Vánoce," uvedl.

Platformu divadlo spustilo loni v prosinci. Za rok získala podle Lipovského několik tisíc předplatitelů. Roční předplatné činí 900 korun. Soubor kolem principála a majitele divadla Alberta Čuby se tvorbě on-line obsahu věnoval ještě před loňským prvním uzavřením kulturní scény. Právě koronavirová krize ale umělce přiměla k razantnímu přesunu do virtuálního prostředí.