Nejnovější zprávy: Luboš Kozel skončil v Baníku. Tým je v útlumu, řeklo vedení Hráči Vítkovic vypadl na led mobil. Odmítá, že jej měl kvůli online sázení

Společnost

Fakultní nemocnice Ostrava očkuje seniory, denně jich stihne 200

Fakultní nemocnice Ostrava dnes začala proti covidu-19 očkovat seniory starší 80 let. Na dnešní den má zaplněnou kapacitu.

Ilustrační foto: pixabay.com

Naočkovat může denně zhruba 200 lidí, řekla mluvčí nemocnice Petra Petlachová.

"Právě jsem na místě, je tady čilý ruch a vše funguje bez problémů," uvedla Petlachová. Nemocnice očkování chtěla zahájit už v sobotu.

Objevily se ale problémy v rezervačním systému, lidem se nešlo do nemocnice k očkování objednat. Chybu v systému se během dopoledne podařilo odstranit.

Nemocnice původně plánovala, že bude denně schopna naočkovat až 300 lidí. Nakonec očkovací kapacitu upravila, protože podle předpokladů by očkování jednoho zájemce mělo trvat odhadem tři minuty.

Očkovat se bude deset hodin denně. Ve zdravotnickém zařízení to bude denně od 07:00 do 19:00, a to v budově polikliniky na Oddělení pracovního a preventivního lékařství.

Mluvčí dodala, že podle posledních informací je zatím kapacita pro očkování zcela zaplněna minimálně do úterý.

V Moravskoslezském kraji už bylo minulý týden naočkováno 3500 lidí, především zdravotníků z nemocnic, a tento týden skončí vakcinace dalších 5850 lidí, rovněž hlavně zdravotníků. Očkováni byli vakcínou od firem Pfizer a BioNTech.

Kraj ve středu obdržel také vakcínu od firmy Moderna, kterou rozesílal výhradně do domovů seniorů a sociálních zařízení.

Všech 8400 dávek vakcíny proti covidu-19 od firmy Moderna, která do Česka dorazila tento týden, by v Moravskoslezském kraji mělo být využito do konce příštího týdne.

V Ostravě také příští týden začne stavba velkokapacitního očkovacího centra.

Na očkování proti covidu-19 se k dnešním 08:15 v Česku registrovalo v centrálním rezervačním systému 143.111 seniorů nad 80 let, termín má 34.898 z nich.