Nejnovější zprávy: Únik před exekucí? Milostivé léto pomohlo v kraji jen hrstce lidí Muž se těžce zranil při snowkitingu. Zřejmě spadl z výšky a poranil si páteř

Kultura

Farna, Mirai, Kryštof. Slavíka ovládli muzikanti s kořeny v Moravskoslezském kraji!

​V pátek večer se po čtyřech letech vrátila na televizní obrazovky anketa Český slavík. A pro interprety z Moravskoslezského kraje to byl návrat parádní.

Ewa Farna. Foto: Archiv redakce

Český slavík se vrátil díky miliardáři Karlu Janečkovi, který populární hudební anketu obnovil. Letos se do hlasování zapojilo téměř 210 tisíc hlasujících, kteří rozdali více než 1,6 milionu hlasů. A výsledky byly jiné, než na které jsme bývali v minulých letech zvyklí…

Mezi kapelami dlouhá léta vládli Kabáti, ti ale letos skončili až třetí. Druhý flek obsadila havířovská skupina Kryštof a na vrchol vystoupala poprvé v historii kapela Mirai z Frýdku-Místku.

„Mně to přijde neuvěřitelné, všechny nominované a vítězné kapely jsme hráli na kytary na lyžáku,“ prohlásil z pódia Mirai Navrátil.

Ke změně došlo i mezi zpěvačkami - Lucii Bílou totiž dokázala porazit třinecká Ewa Farna. „Letos je to patnáct let, co jsem tu stála poprvé. Psalo se o mě, že jsem rychlokvaška, krátkodobý produkt z Polska. A teď mám tu čest si převzít Zlatého slavíka,“ říkala dojatě těhotná zpěvačka.

Mezi zpěváky se stal nástupcem Karla Gotta Marek Ztracený, jenž byl také absolutním vítězem celé ankety. Parádního úspěchu však dosáhl rovněž frontman Kryštofů Richard Krajčo, který mezi zpěváky skončil třetí. „Jsem trošku zaskočený, tohle jsem opravdu...jsem s tím nepočítal,“ usmál se.