Nejnovější zprávy: OneHouse. Moderní, designové a úsporné domky z Ostravy Lexus v Ostravě chystá vánoční trh s Davidem Valíčkem i dárky z MasterChefa

Společnost

Hádka mužů na Frýdecko-Místecku skončila pokusem o vraždu

Z pokusu o vraždu policisté obvinili devětapadesátiletého muže z Frýdecko-Místecka.

Nožem podle nich po hádce v pátek večer napadl o devět let mladšího muže. Způsobil mu život ohrožující zranění, řekla mluvčí moravskoslezské policie Gabriela Holčáková.

Muži se do hádky dostali v pátek kolem půl desáté večer. Verbální rozepře podle Holčákové vyvrcholila fyzickým násilím. „Starší muž opakovaně zaútočit nožem na poškozeného. V dalším útoku mu zabránili dva přítomní svědci, kteří útočníka odzbrojili a přivolali pomoc,“ uvedla.

Přesto napadený muž podle kriminalistů utrpěl závažná poranění. Nezemřel pravděpodobně jen díky zásahu přítomných lidí a rychle poskytnuté lékařské péči.

„Přivolaní policisté zadrželi podezřelého. Vrchní komisař jej obvinil z vraždy ve stadiu pokusu. Soud jej pak vzal do vazby,“ řekla Holčáková.

V kraji jde o druhý případ vraždy či pokusu o vraždu v letošním roce. V loňském moravskoslezští kriminalisté vyšetřovali 17 podobných případů.