Nejnovější zprávy: Zájem o sdílení aut v Ostravě roste a po rozvolnění je od dubna rekordní ​Nová doba! Hosty obsluhuje robot. Dělá nepřetržitě a nechce dovolenou

Společnost

Hasiči našli v Českém Těšíně v řece Olši šestimetrovou krajtu

​Některým hasičům se nepoštěstí být u nevšedního zásahu ani po několika měsících či letech.

Foto: HZS MSK

To jednotka Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje ze stanice v Českém Těšíně vyjela během pouhých dvaceti minut pondělního odpoledne 14. června hned ke dvěma neobvyklým zásahům.

Českotěšínští profesionální hasiči nejprve vyjeli k řece Olši v ulici Na Olšinách, kde na ně již čekala hlídka Městské policie Český Těšín.

Náhodný kolemjdoucí jí telefonicky ohlásil nález velkého hada na kraji řeky. Šlo o nádhernou krajtu mřížkovanou (Malayopython reticulatus) o odhadované délce až šesti metrů a hmotnosti přes 50 kilo, avšak již mrtvou.

"Hasiči tedy bez okolků vytáhli krásné hadí tělo – dosud pružné, ohebné, a ještě bez vnějších známek rozkladu a poškození – z koryta hraniční řeky Olše (u kanalizačních výpustí dešťové vody) a položili v plastovém pytli do vozidla městské policie. Policejní hlídka ji převezla na veterinární kliniku v Českém Těšíně na pitvu. V úterý ráno ještě nebylo známo, jak se cizokrajný tvor do řeky dostal a jak zahynul," uvedl mluvčí hasičů Petr Kůdela.

Českotěšínští profesionální hasiči byli prakticky ihned zavoláni na pomoc týmu zdravotníků na opačnou část Českého Těšína do Dělnické ulice, asi 6 km od ulice Na Olšinách. Žena si tam při napichování špekáčku na opékací vidlici probodla ukazováček své levé ruky.

Foto: HZS MSK

Převoz do nemocnice by byl pro ženu s probodnutým prstem velkou opékací vidličkou značně komplikovaný, vidlice bránila i samotnému ošetření.

Hasiči proto pomocí pákových nůžek rychle odstřihli co největší část vidlice s dřevěnou rukojetí tak, aby ošetření a převoz byl pohodlný jak pro posádku zdravotníků, tak pro zraněnou ženu.

„Žena seděla při našem příjezdu tiše v sanitce, a brala to statečně. Po odstřižení vidlice se zcela uklidnila,“ poznamenal velitel hasičského zásahu.