Nejnovější zprávy: Čeští házenkáři se představí v Ostravě. Na úvod kvalifikace vyzvou Estonce ​Obrazem: Ostravu navštívil Svatý Václav s družinou

Společnost

​Letní MINT Market představí v Ostravě lokální výrobce a tvůrce

MINT Market se v sobotu 20. srpna vrací do Ostravy. V Dolní oblasti Vítkovice zavítá do venkovních prostor CØKAFE a Kina Etáž, kde představí na 60 značek lokálních a nezávislých tvůrců.

Foto: Martin Rozbroj

Od půl desáté do 18 hodin zde bude možné najít originální letní módu, designové doplňky, oblečení pro děti, hračky, šperky, kabelky, pásky a boty, bio kosmetiku a stovky dalších originálních výrobků přímo od jejich autorů.

Chybět nebudou ani vybrané delikatesy. Vstup je jako vždy zdarma a bez bariér. Organizace pro pomoc uprchlíkům bude mít na MINT Marketu workshop, na kterém si budete moci vyrobit vlajku svého státu ze starých bannerů a samolepících fólií.

Za MINT Marketem stojí parta lidí, kteří tyto akce pořádají přes deset, od Ostravy až po Plzeň, přičemž počet nových lokalit neustále roste.

Trhy jsou známé svou přátelskou uvolněnou atmosférou a širokým sortimentem originální ho zboží, většinou ruční nebo řemeslné výroby, s vysokým zastoupením současných trendů, jako jsou například fair-trade, eko, bio, zero waste nebo upcycled.

Návštěvníci často ocení osobní přístup a přímý kontakt s výrobci. Designeři zase rádi využijí příležitosti prezentovat svoje výrobky širokému publiku, aniž by tomu museli věnovat všechen svůj čas nebo prostředky. "Podpora malých a lokálních značek je od samého začátku jednou ze základních myšlenek našeho projektu", dodává principálka Lenka Kolářová.

Seznam prodejců, aktuality a bližší informace najdete na webu https://www.mintmarket.cz/cs/trh/ostrava-6, ve Facebookové události https://www.facebook.com/events/5197888976985255 a také na Instagramu www.instagram.com/mintmarket.cz.