Nejnovější zprávy: Reportáž: Podívejte se, jak vzniká moderní tramvajová trať v Ostravě Dlužíte peníze za černou jízdu? Dopravní podnik Ostrava nabízí řešení pro všechny neplatiče

Společnost

Mladá dívka si koupila extázi. Po jejím užití málem zemřela

Mladistvá dívka získala a následně i užila extázi. Po intoxikaci drogou balancovala na hranici života a smrti.

Foto: se souhlasem Policie ČR

Dívka byla v polovině července ve vážném stavu převezena do nemocnice a kriminalisté z Frýdku-Místku začali po přijetí oznámení okamžitě jednat. Zjistili, že několik gramů drogy měl prodat dospělý muž orientující se v tomto prostředí svému mladistvému známému. „Nedbal ani jeho věku, ani vědomí, že není pro něj. Mladistvý poté předal extázi dívce,“ uvedla policejní mluvčí Soňa Štětínská.

Dívka mu však dala peníze předem a o koupi ho požádala. Celá transakce proběhla na několika místech v Ostravě, mimo jiné i u dětského hřiště. Dívka ještě ten den po užití drogy zkolabovala.

„Krajští kriminalisté obvinili devatenáctiletého muže z Ostravy ze zvlášť závažného zločinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy,“ řekla Štětínská s tím, že u něj při zadržení byly zajištěny různé drogy, které měly být určeny pro další distribuci koncovým uživatelům. Sám je jejich příležitostným uživatelem a s kriminalisty v podstatě spolupracuje. „Soud rozhodl o vzetí obviněného do vazby. Trestní zákoník stanoví za uvedené jednání trest odnětí svobody na osm až dvanáct let,“ dodala Štětínská.

Kriminalisté zahájili také trestní stíhání mladistvého, vzhledem k jeho věku však nelze poskytnout bližší informace. Trestní sazba se u mladistvých snižuje na polovinu, horní hranice však nesmí převyšovat pět let.