Nejnovější zprávy: Fotogalerie: Ostravská dáma na kolejích řídí i fotí tramvaje. A že jí to jde! Fakultní nemocnice Ostrava očkuje seniory, denně jich stihne 200

Společnost

Na loupežné přepadení v ostravském sklepě muž asi nikdy nezapomene

​Předposlední den v roce 2020 si zřejmě dlouho bude pamatovat 54letý muž, který přijel ze sousedního státu za prací a rodinou.

Ilustrační foto: Archiv

Na vlakovém nádraží v Ostravě – Přívoz, kde čekal na vlak, k němu přišel neznámý muž a požádal ho o cigaretu. Vyhověl mu a přidal ještě peníze na zakoupení cigaret, poté se dali do řeči.

Přistoupili k nim „další komplicové“ a nabídli muži, že mu můžou levně prodat značkové oblečení. Díky své důvěřivosti je následoval do jednoho z domů do sklepa v Moravské Ostravě, kde ho však místo nabízeného oblečení čekalo loupežné přepadení.

"Nejdříve měl odevzdat osobní věci, peníze a mobilní telefony, které měl v tašce. Poté ho měli donutit svléci a nakonec mu jeden z mužů pod pohrůžkou násilí měl žilně aplikovat neznámou látku do těla. Před tím vším však následoval útok dřevěnou tyčí a vyhrožování, zda jim nedá více peněz, bude toho litovat," uvedla policejní mluvčí Eva Michalíková.

Aby se vymanil z jejich rukou, vymyslel si legendu, že na vlakovém nádraží má uschovanou tašku s několika tisíci korun a novější telefon. Dva pachatelé muže doprovodili do nádražní haly, dva zůstali na místě.

"Poškozený šel za „doprovodu“ k okénku úschovny zavazadel, kde žena situaci ihned pochopila, pohotově zareagovala a řekla, že venku jsou strážnice městské policie. Muž za nimi utekl a vše oznámil."

Strážnice dvojici zajistily a předaly státní policii. Poškozený policistům vše vylíčil a odjel s nimi na místo činu. Kriminalisté zadrželi i druhou dvojici důvodně podezřelých.

Po operativní činnosti, výsleších a shromáždění důkazů komisař proti jednomu z mužů (r. 1986) zahájil trestní stíhání a obvinil ho ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupež a z přečinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy.

Proti ostatním třem mužům (r. 1993, 1983, 1997) zahájil trestní stíhání a obvinil je ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupeže.

Komisař podal na tři muže (r. 1986, 1993, 1983) podnět na vzetí do vazby, který byl soudcem akceptován. Důvodně obviněný muž (1997), se kterým je vedeno trestní stíhání na svobodě, nebyl v minulosti nikdy soudně trestán.

Obviněným nyní hrozí trest odnětí svobody od dvou do deseti let.