Nejnovější zprávy: OneHouse. Moderní, designové a úsporné domky z Ostravy Lexus v Ostravě chystá vánoční trh s Davidem Valíčkem i dárky z MasterChefa

Společnost

Nábřeží Ostravice projde další proměnou, tentokrát u mostu Miloše Sýkory

První dokončené etapy má za sebou ostravský městský projekt "Revitalizace okolí řeky Ostravice", který bude letos pokračovat novým bezbariérovým napojením komunikace u pomníku Miloše Sýkory. Mezi další části bude patřit vyhlídka a terasy k posezení.

Vizualizace budoucí podoby nábřeží Ostravice v okolí mostu Miloše Sýkory (Foto: ostrava.cz)

Dodavatele stavby schválila rada města na svém zasedání v úterý 7. května. Vítězem se stala společnost K2 stavební Moravia s cenou 13,5 milionu korun.

Zakázka, která má být dokončena do 100 kalendářních dnů od předání staveniště, zahrnuje rekonstrukci zpevněných ploch kolem pomníku Miloše Sýkory a jejich bezbariérové napojení na okolní pěší komunikace a cyklostezku.

Úprava okolí pomníku Miloše Sýkory bude realizována podle projektu, který loni zpracovala ostravská architektonická kancelář Arkos.

Vybudována bude také vyhlídková plošina a stupňovité terasy se schodištěm.

Podle náměstkyně primátora pro životní prostředí Kateřiny Šebestové se oblast pravého břehu řeky Ostravice se postupně mění v příjemné a kultivované místo.

"Svah u památníku byl vyčištěn, odborníci provedli ořezy stromů a zeleň doplnily nově vysazené listnaté i jehličnaté stromy, keře, kvalitní trávník a další rostliny. Nedaleká loděnice nabízí komplexní zázemí pro vodáky a nábřeží láká také workoutovým hřištěm," uvedla náměstkyně v tiskové zprávě.

V rámci projektu "Revitalizace okolí řeky Ostravice" byl podél stezky umístěn i nový mobiliář, jehož součástí jsou lavičky, designová lehátka či piknikové sety.

Dále proběhla oprava mostního pilíře na slezském břehu řeky Ostravice. Dříve chátrající konstrukce, jejíž oprava vyšla na 3 miliony korun, nyní slouží jako vyhlídka a odpočinkové místo.

Po dokončení naplánovaných stavebních prací se počítá s další výsadbou a v září má dojít k rekonstrukci vodáckého mola pod loděnicí v bermě řeky.

"Příští rok na jaře budeme pokračovat rekonstrukcí moravského břehu, kde počítáme s vybudováním další visuté terasy, navýšením nábřežní zdi, oddělením cyklostezky od chodníčku pro pěší, a s celkovou úpravou povrchů a komunikací v lokalitě za zhruba 53 milionů korun," doplnila Kateřina Šebestová.

Celkové náklady projektu "Revitalizace okolí řeky Ostravice", tedy slezského i moravského břehu, jsou 82,9 milionů korun.