Nejnovější zprávy: Krása flanelu! Vybrali jsme TOP 100 fotografií ze soutěže Ukaž flanel! Řidička v Ostravě uvízla v tramvajovém kolejišti, poslala ji tam navigace

Společnost

Nedorozumění, komentuje Ostrava údajný zákaz pietního místa pro Věru Špinarovou

Magistrát města Ostravy dnes vydal oficiální vyjádření k informaci syna zesnulé zpěvačky Věry Špinarové Adama Pavlíka, který na sociální síti napsal, že město mělo zakázat lidmi spontánně vytvořené pietní místo na Masarykově náměstí.

„Na základě prověření popisované situace jsme zjistili, že organizátory vzpomínkové akce kontaktoval pracovník úřadu městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz. Schvalování všech typů akcí i jejich případné ukončení řeší městské obvody nikoliv Magistrát města Ostravy. Rozhodnutí úřednice obvodu považujeme lidsky za nešťastné a nepochopitelné,“ uvedla tisková mluvčí ostravského magistrátu Andrea Vojkovská.

Jak dále dodala, primátor Tomáš Macura byl osobně na pietním místě na Masarykově náměstí zapálit svíčku a uctít památku Věry Špinarové se chystá jako běžný občan města v rámci sobotního rozloučení, které se bude pro veřejnost konat od 9 do 12 hodin ve smuteční síni krematoria ve Slezské Ostravě.

„Od situace, která nastala se distancujeme. Ostravský magistrát i primátor města byli neprávem nařčeni z nedůstojného jednání, kterého se nedopustili,“ doplnila mluvčí.

O tom, že jde v celé věci o velké nedorozumění, svědčí i vyjádření mluvčí městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz Jany Pondělíčkové, které bylo zveřejněno na webu TN.cz.

„Jedná se o velké nedorozumění. S organizátory jsme domluveni, že po uskutečnění oficiálního rozloučení s paní Věrou Špinarovou zajistí úklid pietního místa. Pokud bude třeba místo dočistit, případně i zajistit úplný úklid, z velké úcty k paní Věře Špinarové zajistíme tento úklid my, prostřednictvím našich technických služeb,“ prohlásila Pondělíčková.

Obvod podle ní na základě aktuálního návrhu rady zvažuje, že jednu z uměleckých laviček, které chce pro centrum města postupně nechat vyrobit, bude právě se sochou významné osobnosti Ostravy, s paní Věrou Špinarovou, která zemřela v neděli 26. března ve věku 65 let.