Nejnovější zprávy: Panenky, se kterými si hrály naše maminky a babičky. Zámek hostí unikátní výstavu ​Harenda baví degustacemi i českou kuchyní v moderním pojetí

Společnost

Nová trasa doubledeckerů do zoo táhne. O víkendu však pojedou naposledy

Nová trasa linky č. 88, vedoucí napříč nejlidnatějšími obvody Ostravy, letos přilákala zhruba 23 tisíc cestujících.

Foto: se souhlasem DPO

Poruba – Jih – DOV – ZOO, cestující volili rychlou trasu MHD pro dopravu do nejnavštěvovanějších turistických cílů Moravskoslezského kraje, Dolní oblasti Vítkovice a Zoo Ostrava. Zájem byl takový, že obsazenost spojů v sezoně 2022 byla v některých případech i na hranici kapacity autobusů. U více než třetiny spojů ve druhé sezoně ostravských doubledeckerů na lince č. 88 přesáhla obsazenost 75 %. Celková obsazenost spojů za jaro a léto 2022 se v průměru pohybovala kolem 60 %.

Poslední příležitost svézt se letos doubledeckerem na lince č. 88 mají zájemci ještě nadcházející víkend 1. a 2. října 2022. „Ze zájmu Ostravanů máme radost. Doubledecker se stal symbolem Ostravy a jeho propojení se zoo a nejlidnatějšími obvody města nám dává smysl. Zvýšená poptávka ze strany cestujících nás motivuje trasu zachovat i pro příští sezonu. Ohlas znamenal i to, že v některých případech byly vozy obsazené na hranici, to nás těší i mrzí zároveň. Doubledeckery máme jen dva, takže je nasazujeme do provozu na maximum. Pokud se na někoho v sezoně nedostalo, nemusí čekat do příštího roku. Jízdu doubledeckerem může vyzkoušet na jiné lince,“ uvedl generální ředitel a předseda představenstva DPO Daniel Morys.

O zážitek z jízdy populárním doubledeckerem Ostravané nepřicházejí, stále mají možnost obdivovat panoramata města z dvoupatrového tyrkysového krasavce na linkách č. 20, vedoucí mezi zastávkami Bazaly a Poruba, Studentské koleje a č. 78, vedoucí mezi zastávkami Poruba, Opavská a Hrabová, PZ jih.

„Letošní sezona je pro zoo vynikající a v závislosti na počasí budeme atakovat rekordní historickou návštěvnost. Jistě k tomu z části přispěl i provoz doubledeckerů, které lidem cestu do zoo zatraktivnily a zpříjemnily, a mnohdy také lépe zpřístupnily, zvláště obyvatelům ze vzdálenějších městských obvodů. Nadcházející víkend tak mají návštěvníci zoo poslední možnost v letošním roce si návštěvu zoo zpestřit jízdou ikonickým doubledeckerem," řekl Jiří Novák, ředitel Zoo Ostrava.

„Komplikovanou dopravní situaci okolo zoo dlouhodobě řešíme. Nyní například v sousedství zoo vzniká nový parkovací dům. Posílení linek městské hromadné dopravy je jednou z částí mozaiky, která může pomoci k tomu, aby se situace zlepšila, komunikace nebyly zacpané a lidé se mohli do zoologické zahrady dostat pohodlněji. Doubledecker umožňuje lidem se rychle, ekologicky a pohodlně dostat do zoo z jiných částí města, navíc je i atraktivním a zajímavým dopravním prostředkem. Těší mě, že jej využívají nejenom turisté, ale také občané Ostravy. Za mě je určitě dobrou zprávou, že linka bude i nadále pokračovat a napomůže k tomu, aby se lidé dostávali do zoo k nám na Slezskou pohodlněji," dodal starosta městského obvodu Slezská Ostrava Richard Vereš,

Na lince č. 88 se doubledeckery objeví znovu až od května příštího roku. Doubledeckery, nebo některé i historické vozy DPO, si zájemci mohou také pronajmout.