Nejnovější zprávy: Šla si zaplavat, pak došlo k tragédii. V Hlučínském jezeře se v sobotu utopila žena V Žermanické přehradě se topil pětiletý chlapec, propadl nafukovacím kruhem

O nás

Magazín PATRIOT vznikl jako nový zpravodajský web se zaměřením na byznysové, politické a společenské dění v Moravskoslezském kraji na podzim roku 2015.

Zatímco první články magazínu vznikaly takřka na koleně v obývacím pokoji šéfredaktorova bytu, dnes už má redakce reprezentativní sídlo v Dolních Vítkovicích.

„Každá dobrá redakce stojí jen a pouze na svých reportérech – jejich práce tvoří kvalitní zpravodajství a magazínové čtení. Náš magazín má obrovské štěstí, že přilákal ke spolupráci nadšené a perspektivní autory,“ říká šéfredaktor Jaroslav Baďura.

Předním reportérem Magazínu PATRIOT je někdejší dlouholetý redaktor MF DNES Petr Broulík, byznysové zpravodajství přináší mladý redaktor Jan Valtr, o sportovní zpravodajství se stará zkušený Josef Pešout. Řada dalších reportérů spolupracuje s redakcí externě.

Magazín spolupracuje s řadou fotoreportérů, k těm služebně nejstarším patří například Vladimír Pryček, Lukáš Ston, Tanasis, Radim Kolibík, Karel Kita, Miroslav Hodeček a řada dalších.

V dubnu 2016 také poprvé vyšel tištěný Magazín PATRIOT, který od toho data vychází bez přestávky každé dva měsíce a počet jeho předplatitelů stále roste.

„S tištěným magazínem máme v redakci velké plány. Naším snem je, aby jednou začal vycházet každý měsíc, snad se to co nejdříve podaří uskutečnit,“ přeje si šéfredaktor. A to se také v lednu 2021 konečně stalo...

Redakce Magazínu PATRIOT se vždy bude snažit přinášet čtenářům dobré zprávy a inspirativní příběhy lidí, kteří svými nápady a každodenní prací mění nejen náš kraj, ale i svět k lepšímu.