Nejnovější zprávy: OneHouse. Moderní, designové a úsporné domky z Ostravy Lexus v Ostravě chystá vánoční trh s Davidem Valíčkem i dárky z MasterChefa

Auto

Obchodník autosalonu nakupoval a prodával auta ve vlastní tajné firmě. Hrozí mu 4 roky vězení

​Čtyřicetiletý muž podle policie záměrně poškozoval firmu, pro kterou pracoval.

Ilustrace: pixabay.com

Připravil ji o řadu lukrativních zakázek, které zajistil pro svou vlastní společnost. Některé transakce byly dokonce v hodnotě milionů korun. Kriminalisté muže obvinili ze zneužití postavení v obchodním styku.

Ve vězení může strávit až čtyři roky. ČTK to řekla mluvčí moravskoslezské policie Soňa Štětínská.

Muž pracoval několik let pro společnost, která se zabývala nákupem a prodejem automobilů. Firma měla pobočky po celé republice.

Obviněný pracoval pro pobočku v Opavě. "Díky tomu znal utajené know-how firmy," uvedla mluvčí. Postupem času ale firma začala o zakázky přicházet.

Kriminalisté zjistili, že v letech 2017 až 2019 muž byl tichým společníkem ve druhé společnosti, která měla stejný předmět podnikání.

"Tuto firmu fakticky ovládal, například vyhledával zakázky, oslovovat potencionální odběratele a domlouvat transakce. Pracoval tak v podstatě pro dvě firmy současně, ale zakázky byly přihrávány jen jeho firmě. Ale za využití znalostí a kontaktů v podnikání získaných u dnes už bývalého zaměstnavatele," řekla.

Dodala, že hodnota zakázek, o které zaměstnavatele připravil byla různá. Pohybovala se v rozsahu od desítek tisíc korun až po milionové transakce.

Celkovou škodu ještě policie nevyčíslila.