Nejnovější zprávy: Taverna pořádá další rande pro nezadané. Tentokrát ve věku 40 až 50 let Další eso z líhně Baníku. Kdo je talent, který načal ligovou kariéru vlastňákem?

Společnost

Obrazem: tohle hasiči často nedělají. V Těrlicku tahali potopenou loď

​Tři hasičské jednotky se v neděli 8. srpna odpoledne zapojily do záchrany částečně potopené šestimetrové lodi v Těrlicku na Karvinsku.

Foto: HZS MSK

Událost byla na tísňovou linku ohlášena pět minut před polednem, na místo byly vyslány profesionální hasičské jednotky ze stanic HZS MSK v Havířově a Karviné a spolu s nimi i místní dobrovolní hasiči z Těrlicka.

"Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že došlo z prozatím nezjištěných příčin k potopení lodi Faeton Sport 630, zadní částí plavidlo “sedělo” na dně vodní nádrže," uvedl za hasiče Jakub Kozák.

Hasiči vzhledem k drobnému úniku provozních náplní z lodi kontaktovali orgány životního prostředí a začali pracovat na vytažení stroje na břeh.

Nejprve ohraničili prostor okolo lodi plovoucími sorpčními hady ze sorbentového kontejneru, aby zabránili rozšíření úniku na větší plochu. Poté byl nasazen automobilový jeřáb.

Zasahující hasiči loď uvázali, vyrovnali a ponorným elektrickým čerpadlem z ní vyčerpali vodu, aby snížili hmotnost. Následně bylo možné plavidlo vyzdvihnout a položit na břehu na připravený přívěs.

Sorpčními hady ohraničený “film” na vodní hladině jednotky zasypaly speciálním hydrofobním sorbentem a posbírali do připravených nádob, které budou odvezeny k ekologické likvidaci.

Fotogalerie

Autor: Foto: HZS MSK