Nejnovější zprávy: Na přejezdu u Třince začne provoz automatického systému postihování přestupků Deník uprchlice. Setkání s rodinou! Ale jak slavit, když umírají lidé?

Kultura

Ohlédnutí za plnoletými Colours: Hvězdami byli i patrioti jako Buty, Kryštof nebo Mirai

18. ročník mezinárodního multižánrového festivalu Colours of Ostrava nabídl ve dnech 17. až 20. července Ostravě vystoupení 120 českých i zahraničních kapel.

Mirai nad hlavami fanoušků (Foto: Vladimír Pryček)

Fanoušci interpretů spjatých s naším regionem si v areálu Dolních Vítkovic mohli užít mimo jiné koncerty kapel Buty, Kryštof či Mirai.

Mezi vrcholy letošního ročníku patřila sobotní vystoupení francouzské zpěvačky ZAZ a legendární britské skupiny The Cure v čele s frontmanem Robertem Smithem.

Celkově festival nabídl během čtyř dnů 350 programových bodů na 24 podiích.

Poprvé se festival Colours of Ostrava konal v roce 2002 na Stodolní ulici a na Černé louce. Od roku 2012 je doma v Dolních Vítkovicích, kde organizátoři v roce 2014 ohlásili překonání rekordní hranice 40 tisíc návštěvníků.

O rok později jich bylo dokonce 43 tisíc. Od té doby pořadatelé oficiální čísla neuvádějí.

Více o tom, jak se bavili navštěvníci letošního ročníku, kterým ostravské "barvy" završily svoji plnoletost, řekne fotogalerie reportéra Magazínu PATRIOT Vladimíra Pryčka.

Fotogalerie