Nejnovější zprávy: OneHouse. Moderní, designové a úsporné domky z Ostravy Lexus v Ostravě chystá vánoční trh s Davidem Valíčkem i dárky z MasterChefa

Společnost

Policie chytila řidiče, který v pátek 13. usmrtil chodkyni a ujel. Hrozí mu 6 let vězení

Ostravský policejní komisař zahájil trestní stíhání 25letého muže pro trestné činy usmrcení z nedbalosti a neposkytnutí pomoci řidičem dopravního prostředku.

„Řidič je podezřelý, že srazil 68letou chodkyni, přecházející vozovku po vyznačeném přechodu pro chodce. Seniorka v důsledku střetu utrpěla vážná poranění, kterým později v nemocnici podlehla. Řidič z místa nehody ujel, aniž by vážně zraněné ženě poskytl pomoc,“ popsala nehodu ostravská policejní mluvčí Gabriela Holčáková.

Ihned po události započalo prověřování okolností činu a intenzivní pátrání po neznámém. Byly zjištěny informace svědků, zajištěna další fakta, která směřovala k osobě, jež vůz řídila.

O skutku byla současně informována veřejnost prostřednictvím médií, včetně Magazínu PATRIOT, s výzvou svědkům události. „Informaci následně zaregistroval příbuzný řidiče, který poté věc oznámil policistům. Kriminalisté shromáždili důkazy, zajistili vůz značky Škoda Fabia combi. Obviněnému hrozí trest odnětí svobody až na šest let,“ dodala Holčáková.

Jde o již druhou vážnou nehodu v posledních týdnech v Ostravě, kdy byla sražena chodkyně, a řidiči z míst události ujeli. I první řidič byl kriminalisty zjištěn a bylo zahájeno trestní stíhání 21letého muže.