Nejnovější zprávy: Ve Vítkovicích končí osm hráčů. Odchází i Lakatoš Dva lidé se zranili při nehodě čtyřkolky. Pro jednoho musel vrtulník

Sport

Poruba stoupá tabulkou. V sobotu přivítá silnou Jihlavu

Ve středu měli hokejisté prvoligové Poruby hrát v Kadani, ta ale ze soutěže odstoupila, a tak Ostravané vyhráli kontumačně 5:0. V sobotu jdou znovu do akce.

Poruba v posledních zápasech pravidelně boduje. Foto: Lukáš Bajgar

Pokud bychom počítali i kontumační utkání proti Kadani, bodovala Poruba už sedmkrát v řadě. Naposledy padla doma na konci prosince – v derby a v prodloužení s Frýdkem-Místkem.

Porubští se po týdnu představí zase doma. Naposledy vyzvali Šumperk, se kterým sehráli hodně divoké utkání. Týmy se střídaly ve vedení a o osudu zápasu rozhodla až třetí třetina, ve které domácí dali tři branky a zvítězili 6:4.

„Dnes jsme de facto hráli o šest bodů. A zkraje to vypadalo dobře. Potom jsme ale hráli dvě oslabení, dostali jsme góly a bylo to všelijaké, vyrovnaná hra. Soupeřův gólman chytal výborně, dlouho jsme na něj nemohli najít recept. Ve třetí třetině jsme ale nakonec byli odměněni za snahu a vyhráli jsme,“ komentoval pak po zápase výhru trenér Poruby Jiří Režnar, jehož tým je v tabulce aktuálně desátý, ovšem třeba jen šest bodů za šestým Prostějovem.

Dalším soupeřem ostravského celku bude silná Jihlava. Ta je nyní čtvrtá a patří k favoritům celé soutěže. Bývalý extraligový klub má navíc v zádech středeční domácí výhru se Vsetínem, který porazil 6:4. „Zápas jsme zvládli dobrým výkonem, i když některé individuální chyby mi hlava nebere,“ říkal po utkání kouč Dukly Karel Nekvasil.

K lídrům Dukly patří útočník Tomáš Čachotský, ale taky produktivní Tomáš Havránek, Peter Lichanec nebo Jiří Fronk. Mezi třemi jihlavský tyčemi pak vládne ruský gólman Maksim Zhukov, jenž byl loni nejlepším brankářem prvoligového play-off. Letos už v barvách Sparty nakoukl i do extraligy. Sobotní duel startuje v 16 hodin.