Nejnovější zprávy: Panenky, se kterými si hrály naše maminky a babičky. Zámek hostí unikátní výstavu ​Harenda baví degustacemi i českou kuchyní v moderním pojetí

Společnost

Při těžké nehodě osobního auta a autobusu byl zraněn jeden člověk

​Dvě jednotky hasičů zasahovaly v neděli 28. března 2021 odpoledne u střetu osobního automobilu a autobusu v ostravské části Krásné Pole.

Foto: HZS MSK

Událost byla na tísňovou linku ohlášena patnáct minut před sedmnáctou hodinou. K zásahu byli vysláni profesionální hasiči ze stanice HZS MSK v Ostravě-Porubě a spolu s nimi dobrovolná jednotka z obce Hrabyně.

V autobuse cestovali v době střetu tři lidé, žádný z nich nebyl zraněn. V péči zdravotníků však skončil řidič elektromobilu Peugeot Ion, který byl vyproštěn ještě před příjezdem hasičských jednotek.

Hasiči zabezpečili místo události a provedli na havarovaných vozech protipožární opatření - obzvláště u vozidel s elektrickým pohonem je důležité odpojení vysokonapěťových částí.

S jejich nalezením a rovněž s vyznačením dalších rizik hasičům kromě vlastních zkušeností pomáhají specializované aplikace ve výjezdových tabletech.

Po vyšetření a zadokumentování nehody ze strany policistů uklidila jednotka z Poruby komunikaci a osobní automobil odtáhla lanovým navijákem své cisterny mimo komunikaci.

Autobus byl schopen odjet z místa nehody po vlastní ose