Nejnovější zprávy: OneHouse. Moderní, designové a úsporné domky z Ostravy Lexus v Ostravě chystá vánoční trh s Davidem Valíčkem i dárky z MasterChefa

Kultura

Rádio Helax dnes v éteru utichne, přechází na internet. Hrozná škoda, litují fanoušci

Zejména mezi mladší populací oblíbené rádio Helax dnes o půlnoci přestane vysílat v éteru, "naladíte" si jej už jen na internetu.

Foto: Helax

Rádio Helax si na internetu spolu s hudbou hodlá zachovat i vstupy moderátorů. V éteru ho nahradí program nadregionálního rádia Blaník.

Moravský program Blaníku bude využívat dosavadní frekvence Helaxu, na Moravě od severu po jih bude Blaník konkurovat především rádiu Čas z mediální skupiny Radima Pařízka.

Helax v éteru končí podle majitele, skupiny Media Bohemia, proto, že následkem inzertních propadů v koronakrizi se „stalo další provozování čistě regionálního rádia ekonomicky neudržitelné“.

„Doufal jsem, že pomoc ze strany státu, ať už v jakékoliv formě, by nám umožnila udržet autentický program Helaxu v ostravském éteru a udržet tak i programovou rozmanitost na severní Moravě,“ říká programový ředitel Helaxu Lukáš Ščurek.

„Vytváříme roky unikátní hudební formát, který neměl obdobu v celorepublikovém měřítku. Všichni jsme z Moravskoslezského regionu. Nicméně současná situace na mediálním trhu regionální rozmanitosti nepřeje a přežijí jen silné národní značky,“ je si jistý.

Fanoušci rádia nesou změnu těžce. "Od půlnoci mažu navždy ze svého autorádia 93.7 FM, Blaník tam fakt mít nechci," napsal například na Faceboku Nicolas Macej.

"Dneska kvůli tomu, že na 93.7 končíte, v autě brečela moje 8letá dcera. Jste multigenerační. Potřebujeme vás!" komentovala konec rádia v éteru Kateřina Boulová.