Nejnovější zprávy: Panenky, se kterými si hrály naše maminky a babičky. Zámek hostí unikátní výstavu ​Harenda baví degustacemi i českou kuchyní v moderním pojetí

Společnost

Reprezentanti rozebrali Srby a šli se podívat, jak se skládají auta. Jsou to fofry, řekl Vrba

Fotbaloví reprezentanti si zkrátili čekání na úterní zápas v Polsku návštěvou továrny automobilky Hyundai v Nošovicích nedaleko Ostravy, kde nyní odpočívají po pátečním utkání se Srbskem. Překvapilo je, jak rychle dokáže továrna vyrobit jeden vůz.

„Něco takového jsem zažil úplně poprvé a beru to jako hodně zajímavé zpestření. Vidět, jak precizně a rychle vše funguje, je zážitek,“ řekl po dvouhodinové návštěvě obránce Michal Kadlec.

Reprezentanti viděli, co předchází tomu, než hotový automobil sjede z výrobní linky. Exkurzi započali v lisovně a zakončili v hale finální montáže, odkud vzápětí vyrazili na testovací jízdy s právě dokončenými automobily. Továrna, kde pracuje tři tisíce lidí, vyrobí asi 350 tisíc vozů ročně.

Také zaměstnanci byli u vytržení, když netradiční reprezentační návštěvu viděli ve výrobních halách. „Včera výborná práce,“ zvedali lidé u montážních linek palce nahoru, když je fotbalisté míjeli.

„Jak je vidět, jde o náročnou práci, a obdivuju, v jakém fofru se tady dělá. To mě upřímně překvapilo. Je zážitek pozorovat robotizaci a práci samotných lidí, kterým to viditelně jde od ruky,“ řekl trenér Pavel Vrba.

„Člověk se na taková místa jen tak nedostane a jsem moc rád, že jsem mohl aspoň zrychleně vidět celý výrobní proces. Pro mě osobně je záhada, jak někdo může naprogramovat automatizaci, dát do chodu všechny stroje. Na začátku je válec plechu a za pár hodin odjíždí celé auto,“ uvedl Kadlec.