Nejnovější zprávy: Konečně! Motoristům se otevřela první část obchvatu Frýdku-Místku Těžko bych našel divadlo, které voní jako u nás v Ostravě, tvrdí Norbert Lichý

Společnost

Řidička oslovila policistu v civilu. Pak nadýchala přes tři promile

V pátek 13. se ve Frýdlantu nad Ostravicí odehrál hodně kuriózní příběh. Řidička, která pod silným vlivem alkoholu nezvládla řízení, oslovila policistu.

Foto: se souhlasem Policie ČR

Řidička měla v pátek okolo 19 hodiny kličkovat a vozidlem zasahovala i do protisměru. Nakonec zůstala s poškozeným autem, včetně proraženého kola, stát u železničního přejezdu ve Frýdlantu nad Ostravicí.

Ještě předtím se však snažila přibrzdit a oslovit muže, který se na místě nacházel. Shodou okolností se jednalo o policistu v civilu, který už pohyb vozidla zaregistroval a jednal.

Snaha o komunikaci se řidičce opravdu nevyplatila. „Policisté zjistili, že žena (46) měla usednout za volant pod vlivem alkoholických nápojů. Výsledek provedené orientační dechové zkoušky byl pozitivní – přes 3 promile alkoholu v dechu,“ uvedla policejní mluvčí Soňa Štětínská s tím, že žena byla do vystřízlivění umístěna na protialkoholní stanici.

„Policisté jí sdělili podezření z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky a ve věci vedou zkrácené přípravné řízení. Policisté se věcí i nadále zabývají, a to rovněž vzhledem k mechanismu poškození vozidla na několika místech,“ dodala Štětínská.