Nejnovější zprávy: Příběh nezdolné vůle i dobra. Bezdomovec po letech na ulici pomáhá ostatním Rudnou zablokovala hromadná nehoda. Dva lidé jsou ve vážném stavu

Společnost

Šílení rodiče. Bezdomovci měli ve stanu v Bělském lese rok a půl staré dítě

Ostravští strážníci narazili v neděli večer při kontrole osob bez přístřeší v Bělském lese na stan, ze kterého se ozýval intenzivní dětský pláč.

Strážníci našli ve stanu rok a půl staré a plačící dítě. Foto: MP Ostrava

Hlídku strážníků při kontrole osob bez přístřeší zaujal stan, ze kterého se ozýval dětský pláč. Vzhledem k okolnostem případu, pokročilé noční době a panujícímu chladnému počasí se rozhodli konat a situací se začali zabývat.

Strážníci zjistili, že ve stanu pobývá čtyřicetiletý muž, jeho o sedm let mladší partnerka, ale také jejich rok a půl staré dítě, které během kontroly neustále plakalo.

Muž strážníkům řekl, že jsou se svou partnerkou momentálně bez finančních prostředků a bez přístřeší. Taky řekli, že stan obývají pouze přechodně, než si zajistí bydlení. „Hlídka ale na místě taky zjistila, že malé dítě nejen pláče, ale i pokašlává. Vzhledem k tomuto zjištění a chladnému počasí tak strážníci přivolali na místo zdravotníky," uvedl policejní mluvčí Jindřich Machů.

Na místo byla také přivolána pracovnice orgánu sociální právní ochrany dítěte, která dítě předala jeho babičce. „Celou věcí se nyní bude zabývat orgán sociálně právní ochrany dítěte," dodal Machů.