Nejnovější zprávy: Cihlový palác! řekl architekt, když poprvé viděl budovu jatek. Dnes tu otevřela galerie ​Hořký osud. Papadopulos odmítl Baník a spadl s Karvinou. Ukončí kariéru?

Společnost

Uvázali jej nemocného u útulku, teď tenhle přátelský psí parťák hledá nový domov

Dobrovolníci z Moravskoslezského spolku na ochranu zvířat často řeší příběhy zvířat, kterým prostě nepřálo štěstí.

Foto: Kristýna Šťastná

Tak jako pejskovi jménem Thor.

"Je to stafbull, doslova a do písmene pes úžasňák! Svým vzhledem sice budí respekt, ale klame tělem. Je to tak neuvěřitelně hodný, laskavý, přátelský a milující pes s obrovským srdíčkem. Miluje celý svět! Miluje lidi, miluje psy," říká dobrovolnice Barbora Tocauerová.

"S lidmi i psy si moc rád hraje, na vodítku chodí moc hezky, rád běhá. V domě je čistotný, nemá problém s pobytem uvnitř."

Bohužel i když je Thor povahově psí anděl, zdravotně je na tom hůř. "Má zřejmě nějaký neurologický problém nebo je možná po mrtvičce. To bohužel nevíme. Uvázali ho u jednoho útulku a nechali tam. Odtamtud se dostal k nám," říká dobrovolnice.

Pes má slabší zadní nohy, občas na nich zavrávorá a občas i upadne. "Zase ale vstane a funguje bez problémů dál. Celodenní výlety v horách nebo marathón nezvládne, ale jinak procházky a výlety miluje."

Podle Barbory Tocauerové je to nevratný stav, nedá se s tím už nic dělat. "Prostě to tak je. Potřebuje super rodinu, která by mu dopřála nový domov, kde by mohl žít jako normální pes - milovaný a chtěný. Léky žádné nebere, tudíž není zapotřebí žádné náročné léčby. Může žít jako kterýkoliv jiný pes, jen je trochu fyzicky limitovanější."

Thor má zhruba šest let, váží 20 kilogramů, je očkovaný, odčervený, čipovaný a kastrovaný.

Na svůj nový domov čeká v Brance u Opavy, zájemce může napsat sms na číslo 731 089 709 nebo vyplnit adopční dotazník na docasnapece@seznam.cz.

Adopční poplatek je 2000 korun.