Nejnovější zprávy: Panenky, se kterými si hrály naše maminky a babičky. Zámek hostí unikátní výstavu ​Harenda baví degustacemi i českou kuchyní v moderním pojetí

Společnost

V Orlové hořela novostavba. Požár napáchal škodu za šest milionů korun

​Čtyři jednotky hasičů zasahovaly v úterý brzy ráno v Orlové-Lutyni u požáru novostavby rodinného domku s valbovou střechou.

Foto: se souhlasem HZS Moravskoslezského kraje

Požár se obešel bez zranění, ještě před příjezdem hasičů z něj stačili uniknout do bezpečí čtyři obyvatelé domku. Předběžná škoda byla odhadnuta na šest milionů korun. Příčina vzniku požáru je v šetření.

Operační středisko hasičů bylo o požáru přízemního domku, který byl zkolaudován letos v březnu, informováno v úterý po půl třetí ranní. Do Lutyně ihned vyjely dvě jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje ze stanic Orlová a Karviná, společně s nimi dvě jednotky dobrovolných hasičů – Orlová-Město a Orlová-Poruba.

„Hořela valbová střecha přízemního domku, která se propadla dovnitř a poškodila celý objekt. Při příjezdu hasičů tak už hořel prakticky celý domek. Ti dostali oheň pod kontrolu za půl hodiny, další hodinu a půl jim zabralo dohašování. Do úterního rána, zhruba do 8:30, hlídali požářiště dobrovolní hasiči z Orlové-Poruby,“ uvedl mluvčí hasičů Petr Kůdela.