Nejnovější zprávy: OneHouse. Moderní, designové a úsporné domky z Ostravy Lexus v Ostravě chystá vánoční trh s Davidem Valíčkem i dárky z MasterChefa

Auto

V Ostravě na benzince je vystaven monopost z Formule 1

​Síť čerpacích stanic Benzina ORLEN připravila pro své zákazníky a milovníky motoristického sportu jedinečnou příležitost.

Foto: Michal Procházka

V srpnu odstartovalo dvouměsíční výstavní turné, během kterého se v osmi městech České republiky představil závodní monopost týmu Formule 1 Alfa Romeo Racing ORLEN. Ten se dnes přesunul na poslední zastávku do Ostravy, kde bude až do 1. října vystaven na čerpací stanici Benzina ORLEN v Místecké ulici.

„Závody Formule 1 s těmi nejlepšími jezdci přitahují fanoušky z celého světa. Podle výzkumu společnosti Nielsen dosáhla celková sledovanost podniků Formule 1 vysílaných na 51 celostátních televizních stanicích 400 000 000 diváků. Mezinárodní skupina ORLEN, jejíž jsme součástí, nabízí prémiová paliva a produkty po celém světě včetně Česka. Globálně se tak prezentujeme ve spojení s prestižní značkou, jako je právě tým Alfa Romeo Racing ORLEN,“ vysvětlil Tomasz Wiatrak, generální ředitel skupiny ORLEN Unipetrol, do které patří i síť čerpacích stanic Benzina ORLEN.

„Věřím, že fanoušci Formule 1 i naši zákazníci využijí jedinečné příležitosti a prohlédnou si na našich čerpacích stanicích tento skvělý monopost.“

Fanoušci mohou během turné vidět skutečný závodní monopost Formule 1 - přesně takový, kterým jezdili jezdci Alfa Romeo Racing ORLEN.

Na čerpací stanici Benzina ORLEN v Ostravě (Místecká 3173) bude monopost vystaven do 1. října. Následně bude pokračovat na turné do Německa a Polska.

Přítomnost monopostu F1 na čerpacích stanicích Benzina ORLEN v České republice je součástí kampaně Společně na cestě vpřed. Tato kampaň připomíná zákazníkům spojení sil sítě čerpacích stanic Benzina ORLEN s její mateřskou skupinou ORLEN, díky níž se značka neustále zdokonaluje, přináší inovace, zvyšuje kvalitu služeb a nabízí širokou škálu palivových a nepalivových produktů.

Technické informace a zajímavosti o vozu Alfa Romeo Sauber C-37 Ferrari

Podvozek: monoblok z uhlíkového vlákna Pohonná soustava: motor Ferrari 062 EVO 1,6L, karbonová převodovka „quick-shift“ Volant: Sauber Motorsport Pneumatiky: Pirelli Délka: 5143 mm Šířka: 2000 mm Hmotnost: 733 kg (bez paliva, včetně pilota) Maximální rychlost během závodu: 378 km/h Zrychlení z 0 na 100: 2,6 vteřiny Zrychlení z 0 na 200: 4,8 vteřiny Rychlost zastávky v boxech: 2 až 2,5 vteřiny