Nejnovější zprávy: Regionálními potravinami kraje jsou letos uzená paštika i kozí sýr Rezavé plechy, montážní pěna, odpadky. Dům umění chystá unikátní výstavu Hybrid-in

Společnost

​Vybíráte nové rádio? Přečtěte si našeho rádce

Patříte k lidem, kteří si nedokážou představit den bez poslechu rádia?

Foto: pexels.com

Pak právě pro vás jsme sestavili našeho rádce, který vám pomůže s výběrem nového přístroje. Zjistíte, na co se při koupi rádia zaměřit a na co si dát pozor.

Proč si pořídit rádio

Dnešní rádia nabízejí kromě možnosti poslechu běžných rozhlasových stanic i mnohé další funkce. V závislosti na vámi zvoleném modelu můžete díky připojení k wi-fi poslouchat stovky internetových rádií, připojit k němu přes USB port flash disk a poslouchat hudbu z něj nebo přenášet hudbu prostřednictvím internetových aplikací, jako je například Spotify.

Co od rádia očekáváte?

Před samotným výběrem rádia je třeba si ujasnit, k čemu a kde ho budete používat. Pokud se jím chcete nechat pouze budit, nepotřebujete integrovaný teploměr ani připojení k domácí LAN. Jestliže v průběhu roku často cestujete, oceníte menší rozměry, vyšší odolnost proti vodě, prachu nebo mechanickému poškození. Budete-li rádio používat pouze v domácnosti, hodit se vám bude rozměrnější model s přehledným displejem.

Ovládání rádia

Rádio lze ovládat v podstatě dvěma způsoby – tlačítky, která by měla být dostatečně velká, nebo dotykovým displejem. Tím zpravidla disponují novější modely, za které si připlatíte. Většina rádií se dodává společně s dálkovým ovladačem, díky kterému lze přístroj pohodlně ovládat téměř odkudkoli.

Napájení rádia

Nejčastěji se setkáte s napájením ze sítě nebo pomocí akumulátoru. Výjimečně přístroj umožňuje oba způsoby. Napájení prostřednictvím sítě je tradičním řešením u robustnějších modelů, které jsou primárně určeny k domácímu použití. Naopak přenosná rádia zpravidla umožňují napájení akumulátorem, což uvítáte při cestování.

Design rádia

Ty tam jsou doby, kdy všechna rádia vypadala naprosto stejně. Pokud budete chtít, můžete si vybrat retro styl jako z 50. let nebo naopak futuristický vzhled plný neonů a ostrých hran. S designem úzce souvisí i materiál, ze kterého je rádio vyrobeno. Nejčastěji se používá plast, ale nezřídka najdete také modely, u nichž převládá dřevo, kov či sklo.

Chcete si zpříjemnit den poslechem zpravodajských pořadů nebo hudebních novinek? Pořiďte si nové rádio na Heurece, kde najdete širokou nabídku produktů včetně hodnotných uživatelských recenzí.