Nejnovější zprávy: Reportáž z noční razie v ostravských tramvajích. Někdy jde o zdraví V ostravské zoo se daří vzácným papouškům. Už jste viděli jejich mláďata?

Společnost

Zima je tady! V některých městech už začala topná sezona

Společnost ČEZ Teplárenská začala v pondělí ráno dodávat teplo z Elektrárny Dětmarovice do Orlové i Bohumína.

V pondělí začala topná sezona. Foto: Vladislav Sobol

Podzimní počasí letos nastoupilo o šest dní dříve než před rokem. Tehdy začala ČEZ Teplárenská s dodávkami tepla pro obě slezská města až 26. září.

„V minulých týdnech jsme zkontrolovali všechny předávací stanice. Máme za sebou i pravidelnou letní odstávku a drobné opravy, abychom v příštích měsících zajistili co nejspolehlivější dodávky tepla pro rodiny i firmy. Na příchod zimy jsme připraveni,“ řekl obchodní ředitel ČEZ Teplárenská Radim Sobotík.

Pravidelná dodávka tepla začíná podle vyhlášky č. 194/2007 Sb. tehdy, pokud průměrná denní teplota venkovního vzduchu v příslušném místě nebo lokalitě poklesne pod +13 ºC ve dvou dnech po sobě jdoucích a podle vývoje počasí nelze očekávat zvýšení této teploty nad +13 ºC v následujícím dni. Průměrnou denní teplotou venkovního vzduchu je čtvrtina součtu venkovních teplot měřených ve stínu s vyloučením vlivu sálání okolních ploch v 7, 14 a ve 21 hodin, přičemž naposledy měřená teplota se počítá dvakrát. Zahájení dodávek tepla závisí také na individuální dohodě s jednotlivými městy.

Společnost ČEZ Teplárenská dodává v Moravskoslezském kraji teplo a teplou vodu z Elektrárny Dětmarovice do Orlové, Bohumína, kde je na centrální zásobování teplem napojeno téměř 14 600 domácností, z toho přes 8 800 v Orlové a 5 800 v Bohumíně. V posledních letech firma zásobuje teplem také Farmu Bezdínek v Dolní Lutyni.