Nejnovější zprávy: Deník uprchlice. Setkání s rodinou! Ale jak slavit, když umírají lidé? Krása flanelu! Vybrali jsme TOP 100 fotografií ze soutěže Ukaž flanel!

Společnost

Ostravské náměstí Dr. E. Beneše čeká velká rekonstrukce. Víme, co vše se změní

V pondělí 3. dubna bude zahájena rekonstrukce náměstí Dr. E. Beneše. Náměstí bude mít po rekonstrukci povrch z deskové žulové dlažby ve třech odstínech.

Na náměstí bude nainstalován nový mobiliář, doplněno umělecké dílo a celou zelenou plochu ohraničí nízký ozdobný plůtek. V klidové zóně náměstí bude umístěno pítko. Rovněž budou opraveny stávající hodiny, nově natřeny a seřízeny.

V zelené ploše jsou nyní umístěny nevzhledné připojovací pojistkové a elektroměrné skříně, které budou odstraněny. Nové napájení odběrných míst, k nimž patří kašna, hodiny a inteligentní zastávky, bude provedeno z radniční budovy.

„Náměstí je jedním z prvních míst, která příchozí při své cestě do centra Ostravy spatří. Kromě toho jde o prostranství rozprostírající se přímo před radnicí našeho obvodu. To jsou dva nejpodstatnější důvody k tomu, abychom se tomuto místu snažili dát co nejvíce reprezentativní ráz,“ uvádí místostarosta Dalibor Mouka.

Náklady na stavbu budou činit zhruba 2,6 milionů korun. „Staveniště bude zajištěno proti vstupu nepovolaným osobám. Provoz radnice nebude stavbou omezen a vstup do budovy bude zajištěn přes schodiště z ulice Zámecké. Předpokládané ukončení rekonstrukce náměstí je stanoveno na 12. května,“ doplňuje místostarosta Dalibor Mouka s tím, že společně se zmíněnou stavbou bude dokončena i rekonstrukce kašny.