Nejnovější zprávy: Panenky, se kterými si hrály naše maminky a babičky. Zámek hostí unikátní výstavu ​Harenda baví degustacemi i českou kuchyní v moderním pojetí

Společnost

Baník, Majáles, Team. 10 tipů kam vyrazit během tohoto týdne!

Magazín PATRIOT připravil ve spolupráci s časopisem Program výběr deseti akcí ze světa kultury, sportu či turistiky, které stojí za to navštívit v našem kraji v týdnu od 13. do 19. května 2019.

Tak se baníkovci radovali z gólu proti Slavii, kterou na podzim porazili 2:1 (Foto: Vladimír Pryček)

Do našeho výběru se tentokrát hned dvakrát dostávají fotbalisté Baníku, které během týdne čekají dva, věřme, že napínavé a kvalitní, domácí zápasy. Nejprve v úterý s Libercem a pak v neděli se Slavií Praha.

Z dalších akcí bude bezesporu lákat ostravský Majáles, který se vrací na Slezskoostravský hrad, dále festival Pestré vrstvy či koncert Paľa Habery a skupiny Team v Třinci.

14. 5. 20:00 FC BANÍK OSTRAVA vs. FC SLOVAN LIBEREC

Baníkovci se těší na přímý souboj o páté místo v nadstavbové fázi Fortuna ligy (Městský stadion)

15. – 19. 5. PESTRÉ VRSTVY

2. ročník vlastivědného festivalu, který vychází z reálií Ostravy a je založený na místních odbornících, kompletní informace a podrobný program najdete na webu www.pestrevrstvy.cz

16. 5. 18:30 VÝNOSNÉ MÍSTO – PREMIÉRA

Satirická komedie, ve které mladý idealista Žadov věří, že místo na slunci získá zcela poctivě, což se však příliš neshoduje s korupční praxí panující v jeho okolí (Divadlo Antonína Dvořáka, Ostrava)

17. 5. MAJÁLES OSTRAVA 2019

25. ročník ostravského Majálesu slibuje mimo jiné čtyři hudební scény, na kterých zahrají Mig 21, Sto zvířat, Poetika či Ben Cristovao (Slezskoostravský hrad)

17. 5. 19:00 – 22:00 KVĚTNOVÁ VEČERNÍ ZOO

Prohlídka Zoo Ostrava v netradičním čase s průvodcem a komentářem u vybraných zvířat (pořádá SVČ Korunka, Ostrava-Poruba)

17. 5. 19:00 RAP GENERATION

Společný koncert osobností českého a slovenského rapu a hip-hopu, na kterém vystoupí Rytmus, Pil C, Martez a další (hala Polárka, Frýdek-Místek)

18. 5. 9:00 – 17:00 DEN MUZEÍ

Volný vstup na program „Jaro na dědině“ a zpřístupnění technického zázemí, jako je tesařská dílna, truhlářská dílna a řezání na katru (Národní muzeum v přírodě, Rožnov pod Radhoštěm)

18. 5. 19:30 HABERA & TEAM TOUR 2019

Zpěvák Paľo Habera a skupina Team vyráží na velké turné po největších halách v Česku, předskokanem koncertu bude Peter Cmorik band (Werk aréna, Třinec)

19. 5. 8:00 – 12:00 FAUNA TRHY

Chovatelská a pěstitelská prodejní burza pro širokou veřejnost (výstaviště Černá louka, Ostrava)

19. 5. 15:00 FC BANÍK OSTRAVA vs. SK SLAVIA PRAHA

Baník a Slavii čeká před finále Mol Cupu ještě atraktivní ligový souboj (Městský stadion)

Kompletní přehled akcí najdete na webu: www.eprogram.cz/akce