Nejnovější zprávy: Karvinskou MHD posílí nový elektrobus. Většinu nákladů pokryje evropská dotace Dominanta Bohumína slaví 130 let. Stavbu ikonického kostela prodražily vícepráce

Kategorie: Společnost

Ostrava vybrala podobu Světa dopravy. U vítkovického nádraží vznikne obří interaktivní areál
Společnost

Ostrava vybrala podobu Světa dopravy. U vítkovického nádraží vznikne obří interaktivní areál

Statutární město Ostrava určilo vítěze soutěže o ideový návrh ztvárnění multifunkčního prostoru s názvem Svět dopravy. Jedinečný a velkoryse pojatý areál, soustředěný okolo budovy nádraží Ostrava-Vítkovice, přiblíží návštěvníkům všech generací poutavou formou historii, přítomnost a budoucnost městské dopravy. Nosný ideový příběh bude realizován podle vítězného návrhu z dílny Konsorcia společností Yord a PROFURE.

Turistické linky v kraji vyjíždějí. Lákají na vlaky do slovenské Čadce, novou linku na Gruň i výhodnou jízdenku
Společnost

Turistické linky v kraji vyjíždějí. Lákají na vlaky do slovenské Čadce, novou linku na Gruň i výhodnou jízdenku

Turistická sezóna v Moravskoslezském kraji je v plném proudu a veřejná doprava přináší cestujícím řadu možností pro výlety. K tradiční nabídce turistických linek Integrovaného dopravního systému ODIS letos přibydou zajímavé novinky. Zájemcům usnadní cestování bez automobilu prodloužené vlaky až na Slovensko nebo zcela nová autobusová linka na Gruň.

Vesnicí roku v Moravskoslezském kraji jsou Dolní Životice. Za vítězství získají půl milionu
Společnost

Vesnicí roku v Moravskoslezském kraji jsou Dolní Životice. Za vítězství získají půl milionu

Krajské kolo jubilejního 30. ročníku soutěže Vesnice roku zná svého vítěze. Zlatou stuhu a první místo v Moravskoslezském kraji vybojovala obec Dolní Životice z Opavska. Porotu zaujala mimo jiné svou spolkovou činností, prací s mládeží a podporou mezigeneračního soužití. Za prvenství obec získá půl milionu korun na své projekty a postupuje do národního kola.

Miss Czech Republic Linda Górecká darovala novojičínské onkologii 60 tisíc. Léčili jí zde maminku
Společnost

Miss Czech Republic Linda Górecká darovala novojičínské onkologii 60 tisíc. Léčili jí zde maminku

Špičková onkologická péče není jen doménou fakultních nemocnic. Potvrzuje to i finanční podpora, kterou nyní získalo Komplexní onkologické centrum Nemocnice AGEL Nový Jičín od Nadačního fondu Lindy Górecké. Úřadující Miss Czech Republic 2025 předala nemocnici dar ve výši 60 000 korun. Její volba přitom nebyla vůbec náhodná, místní lékaři totiž pečovali o její maminku.

Ostravský magistrát je poosmé za sebou nejpřívětivějším úřadem v kraji
Společnost

Ostravský magistrát je poosmé za sebou nejpřívětivějším úřadem v kraji

Statutární město Ostrava si připsalo další úspěch na poli komunikace se svými občany. V 11. ročníku celostátní soutěže Přívětivý úřad získal ostravský magistrát první příčku v rámci Moravskoslezského kraje, a to již poosmé za sebou. Nechal tak za sebou stříbrnou Kopřivnici i bronzový Nový Jičín.