Nejnovější zprávy: V Horních Tošanovicích hořel autobus, škoda je za dva miliony V Ostravě odstartuje tenisové Ostra Group Open. Vítězství obhajuje Kolář

Společnost

Ve Frýdlantu hořela pila. Škoda je za miliony, hasiči evakuovali přes 70 osob

Dvacet hasičských jednotek bojovalo od sobotních ranních hodin s požárem výrobního objektu ve Frýdlantu nad Ostravicí.

Foto: se souhlasem HZS MSK

Událost byla na tísňovou linku ohlášena sedm minut před půl osmou ranní, k zásahu bylo postupně vysláno dvacet hasičských jednotek včetně chemické laboratoře.

Velitel zásahu průzkumem zjistil, že se jedná o požár zděného objektu pily a dřevovýroby o půdorysu přibližně 15 × 80 metrů. Zasaženo bylo druhé nadzemní podlaží, požár se následně šířil přes dřevěné krovy až na střechu.

Zásah byl veden jak vnitřkem objektu, tak z výškové techniky, komplikoval ho však silný vítr a hustý kouř. Právě kvůli kouři muselo být ve spolupráci s policisty evakuováno nedaleké obchodní středisko, opustilo ho 75 osob.

Hasiči v průběhu zásahu vynesli z budovy několik tlakových lahví, které následně ochlazovali na otevřeném prostranství.

„Zasahující jednotky svým zásahem rovněž úspěšně bránily rozšíření požáru na vedlejší objekty, které byly se zasaženou budou spojeny buď stavebně, nebo technologickými mosty,“ uvedl mluvčí krajských záchranářů Jakub Kozák.

Požár se podařilo dostat pod kontrolu krátce před půl desátou. „Hasiči museli následně ještě rozebírat poškozené konstrukce a provádět dohašovací práce, pomocí termokamery hledali místa, ze kterých se mohly plameny ještě šířit,“ dodal Kozák.

Vyšetřovatel na místě předběžně odhadl výši škody na sedm milionů korun, příčina vzniku je předmětem dalšího šetření.