Nejnovější zprávy: V Horních Tošanovicích hořel autobus, škoda je za dva miliony V Ostravě odstartuje tenisové Ostra Group Open. Vítězství obhajuje Kolář

Sport

Ve Vítkovicích končí osm hráčů. Odchází i Lakatoš

Spekulace se potvrdily, Dominik Lakatoš odchází z Vítkovic. Kabinu ostravského týmu opustili i další hráči.

Foto: Vladimír Pryček

Šestadvacetiletý Lakatoš byl v posledních letech klíčovým hráčem Vítkovic. V závěru minulého ročníku ale ze sestavy vypadl a teď v Ostravě končí. Klub jej pustil na dvouleté hostování do jiného extraligového týmu, který Lakatoš oznámí sám. Očekává se, že to bude Mladá Boleslav.

„Po sezení nás všech jsme usoudili, že je nyní nejlepší naši spolupráci na nějaký čas přerušit. Proto jsme kývli na návrh jiného extraligového klubu, do kterého jsme Dominika uvolnili na hostování na dva roky za zajímavou finanční náhradu. Jedná se z naší strany o korektní rozchod na dva roky. I když se naše cesty nyní na nějaký čas rozcházejí, může se v budoucnu stát, že se zase protnou,“ uvedl pro klubový web sportovní ředitel Vítkovic Roman Šimíček.

Ve Vítkovicích končí i třiadvacetiletý útočník a odchovanec Petr Fridrich. „Frigovi u nás letos končila smlouva, od srpna jsme s ním a agenty vyjednávali o prodloužení, ale nedohodli jsme se. Troufnu si říct, že naše nabídky byly hodně atraktivní, ale bohužel jsme se pak po sezoně dozvěděli, že zhruba už od podzimu je domluvený na angažmá v jiném extraligovém klubu, kterému dal přednost před mateřským klubem,“ prozradil Šimíček.

Ve Vítkovicích už nebude pokračovat ani pětatřicetiletý slovenský útočník Rastislav Dej, který hrál za ostravský celek od roku 2017. Ve vítkovickém dresu už fanoušci neuvidí taky Vojtěcha Zeleňáka, Radka Jeřábka, Jakuba Stehlíka, Romana Půčka a Jakuba Kotalu. Naopak první potvrzenou vítkovickou posilou je Jan Bambula z Olomouce.