Nejnovější zprávy: Deník uprchlice. Setkání s rodinou! Ale jak slavit, když umírají lidé? Krása flanelu! Vybrali jsme TOP 100 fotografií ze soutěže Ukaž flanel!

Společnost

Do Ostravy-Jihu se po dvou letech vrací vánoční jarmark

​Po dvouleté odmlce se opět rozsvítí vánoční strom na náměstí SNP v Zábřehu.

Ilustrační foto: pixabay.com

Stane se tak první adventní neděli 27. listopadu. Připraven je rovněž jarmark a doprovodný program. Ve středu 1. prosince se pak současně s vánočním stromem na náměstí Ostrava-Jih rozzáří také celá vánoční výzdoba v nejlidnatějším městském obvodu Ostravy.

Až do 23. prosince bude probíhat na tomto náměstí akce Vánoce na Jihu, jejíž součástí je každodenní kulturní program, trhy, ukázky řemesel či minizoo.

Vánoční strom na náměstí SNP před Akordem bude rozsvícen první adventní neděli, tedy 27. listopadu, v 17 hodin. Program doprovodného jarmarku začne už ve 14 hodin.

Příchozí se mohou těšit na ostravskou hudební skupinu Calata, která představí folklórní hudbu minulých století. Všudypřítomní skřítkové, andílci a pan Stromovník jistě zaujmou ty nejmenší. Pro děti bude připraven tradiční koutek Ježíškova pošta, kde mohou napsat nebo nakreslit dopis Ježíškovi a předat jej skřítkům.

Dospěláci rozhodně nepřijdou zkrátka, protože právě pro ně je nachystána celá škála punčů a jiných teplých nápojů. Jarmark bude plný lákadel, jako jsou sladkosti, bramboráky a další dobroty. Všechny děti, které skřítkům odevzdají své dopisy pro Ježíška, obdrží slosovatelné vstupenky a patnáct vylosovaných šťastlivců si pak odnese malý dárek. Adventní atmosféru podtrhne dixielandová kapela Stanley’s Dixie Street Band.

Akce se koná za finanční podpory městského obvodu Ostrava-Jih. Sváteční atmosféry budou v Akordu šířit i během druhé adventní neděle, kdy tam přivítají divadelní představení Mikuláš aneb Andělské rojení místního divadelního souboru Nahodile. Děti si mohou přijít pro mikulášskou nadílku, která je v ceně každé dětské vstupenky.

Vstupenky na představení (dětská za 230 Kč včetně dárku, dospělá za 130 Kč) jsou k zakoupení online na www.dkakord.cz nebo v pokladně Akordu. Podrobné informace k Vánocům na Jihu jsou k dispozici na www.ovajih.cz a na facebookovém profilu městského obvodu Ostrava-Jih.