Nejnovější zprávy: Reportáž z noční razie v ostravských tramvajích. Někdy jde o zdraví V ostravské zoo se daří vzácným papouškům. Už jste viděli jejich mláďata?

Byznys

Konference Invest MORE ukázala, že udržitelnost není jen prázdnou frází

Šestý ročník regionální konference se nesl v duchu udržitelného růstu, společenské odpovědnosti firem a cirkulární ekonomiky.

Ivo Vondrák a Petr Beneš během diskuze o udržitelném rozvoji kraje
Autor: Václav Menšík

Trojhalí Karolina, které je samo o sobě symbolem cirkulární ekonomiky, když kdysi průmyslový areál našel nové využití pro společenské akce i sport, se ve středu stalo dějištěm tradičního setkání podnikatelů i veřejně aktivních osobností, kterým záleží na rozvoji našeho kraje.

Po deváté hodině si vzal úvodní slovo hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák, který účastníkům představil ambiciózní transformační plán kraje. „Změna našeho kraje je úkolem pro nás všechny; samosprávu, instituce, podniky i obyvatele,“ nezastíral hejtman velikost plánu, který zahrnuje 13 strategických projektů, mezi kterými nalezneme například Vodíkové údolí v Moravskoslezském kraji a jejichž realizace bude v dlouhodobém horizontu znamenat investici více než 100 miliard korun.

Na hejtmanova úvodní slova navázal Petr Beneš, spoluzakladatel 6D Academy, který díky své bohaté historii z bankovní sféry rozhodně má co říct o udržitelném rozvoji společnosti ve světě byznysu. Jeho přednáškou se nesla linka exponenciálního růstu technologií a rozvoj hybridních forem zaměstnání. Home office je dle jeho názoru také formou udržitelného růstu společnosti, protože přináší úsporu energií, méně cestování do kanceláří i na schůzky.

Vrcholem dopoledne byla podmanivá prezentace Libora Musila, zakladatele společnosti LIKO-S, který si publikum získal hned na začátku milým dárkem v podobě ilustrované knížky, poté přidal řadu zajímavých faktů o přínosu zelených fasád a střech, aby nakonec všechny přítomné nabudil společným jogínským cvičením, které se naučil ve své milované Indii.

Dále v programu následovala „mladá krev“. Dan Heuer názorně ukázal, jak mohou být CSR aktivity byznysovou příležitostí pro firmy. A na jeho slova navázal Šimon Michalčík, zakladatel platformy Plant for the Planet Česko, která umožňuje firmám jednoduše a transparentně podpořit výsadbu stromů v celém světě.

Po obědě následovala zajímavá přednáška i panelová diskuse na téma cirkulární ekonomiky, po jejímž skončení odcházeli všichni návštěvníci s hlavou plnou nových myšlenek i motivace k tomu, udělat nejen náš kraj o trochu lepším místem pro život.