Nejnovější zprávy: Reportáž z noční razie v ostravských tramvajích. Někdy jde o zdraví V ostravské zoo se daří vzácným papouškům. Už jste viděli jejich mláďata?

Společnost

Muž (32) zaútočil mačetou. Dalším padesáti lidem vyhrožoval, že je zabije

V Bartošovicích došlo v neděli v podvečer k útoku mačetou. Pachatel, který zaútočil, se poté dal na útěk.

Pachatel zaútočil mačetou, dalším lidem vyhrožoval zabitím. Ilustrační foto: Pixabay.com

Policisté z Obvodního oddělení ve Studénce zahájili úkony trestního řízení k prověření a k objasnění všech skutečností, které nasvědčují hodně závažnému činu. Dvaatřicetiletý muž z Novojičínska se měl v neděli, krátce před devatenáctou hodinou, dopustit u fotbalového hřiště v Bartošovicích vyhrožování, výtržnictví a ublížení na zdraví.

Po předchozí slovní rozepři zaútočil na pětačtyřicetiletého muže z Prostějovska mačetou a způsobil mu řezné poranění na prstech ruky s nutností lékařského vyšetření a ošetření," uvedl policejní mluvčí René Černohorský.

Pachatel taky slovně urážel zhruba dalších padesát lidí, kterým verbálně vyhrožoval usmrcením a poté z místa utekl. Po zadržení ze strany přivolaných policistů se muž odmítl podrobit lékařskému vyšetření s odběrem biologického materiálu, krve nebo moči, ke zjištění, zda není ovlivněn alkoholickými nápoji nebo jinými omamnými, psychotropními a návykovými látkami. Celá záležitost je nadále intenzivně prověřována ze strany studéneckých policistů a novojičínských kriminalistů," dodal Černohorský.