Nejnovější zprávy: Děkujeme, že pomáháte. Kraj ocenil výjimečné pěstouny 59:59! Lakatoš dal v derby první gól v sezoně: Řval jsem na celý zimák

Společnost

Muž v Třinci nepřežil pád z domu, zemřel ještě před příjezdem záchranářů

Posádky záchranářů zasahovaly ve středu dopoledne, u dvou případů pádů z výšky. Odehrály se na Novojičínsku a Frýdecko-Místecku.

Ilustrační foto: se souhlasem ZZS MSK

Po desáté hodině přijali operátoři záchranné služby informaci o pádu muže z pracovní plošiny v Odrách. Devětačtyřicetiletý muž spadl tady z výšky okolo osmi metrů a zůstal krátce v bezvědomí. Zasahující lékař u něj zjistil poranění hlavy, páteře, hrudníku a pánve.

„Tým rychlé zdravotnické pomoci a letečtí záchranáři pacientovi poskytli přednemocniční neodkladnou péči a ve vážném stavu jej vrtulníkem transportovali do zdravotnického zařízení. Předán byl na urgentním příjmu FN Ostrava,“ uvedl mluvčí krajských záchranářů Lukáš Humpl.

Před dvanáctou hodinou vyjížděla posádka rychlé lékařské pomoci k pádu z vyššího patra domu v Třinci. „Muž středního věku nejevil známky života. Utrpěl smrtelná poranění, kterým podlehl ještě před příjezdem záchranářů, a nebylo mu možno pomoci,“ dodal Humpl.