Nejnovější zprávy: Zájem o sdílení aut v Ostravě roste a po rozvolnění je od dubna rekordní ​Nová doba! Hosty obsluhuje robot. Dělá nepřetržitě a nechce dovolenou

Společnost

​Ostrava-Jih nabízí k prodeji bývalé hřiště. Lidé tu chtějí krytý akvapark

Atraktivní pozemek, na kterém by v budoucnu mohl stát například krytý akvapark, prodává radnice Ostravy-Jihu.

Foto: google.maps

S cílem dalšího rozvoje obvodu vyhlašuje Ostrava-Jih postupně tři záměry na prodej městských pozemků. Zájemci již nyní mohou předložit návrh využití území na ulici Plzeňská v Hrabůvce naproti radnice.

K budoucnosti plochy určené pro bytovou výstavbu na ulici Středoškolské se budou moci obyvatelé obvodu vyjádřit na veřejném projednávání 23. června.

A čerstvě schválili zastupitelé obvodu záměr na prodej pozemku bývalého fotbalového hřiště na ulici Svazácká v Zábřehu, sousedícího s venkovním Vodním areálem Jih. Posvětit jej musí ještě zastupitelstvo města Ostravy.

Čtěte také: Z Ostravy zmizí památník Komunisté. Město chce prodat pozemek

„Náš obvod, představující třetinu Ostravy, je atraktivní lokalitou s potenciálem zaujmout investora s vlastními finančními zdroji. Na ploše vedle aquaparku by obyvatelé rádi viděli krytý aquapark, který na Jihu chybí. To ale samozřejmě není podmínka. Plocha je určena pro investora v oblasti sportu a volného času a proto se těšíme na zajímavé nabídky volnočasových aktivit pro všechny,“ předkládá vizi radnice starosta Martin Bednář.

Všechny plochy hodlá obvod nabízet tak dlouho, než najde investora, který předloží nejvhodnější architektonický návrh.

„Prodej pozemku obvod, obdobně jako u dalších ploch, konzultuje s Magistrátem města Ostravy a Městským ateliérem prostorového plánování a architektury (MAPPA),“ doplnil místostarosta Otakar Šimík, který má v gesci majetkový a finanční odbor radnice.