Nejnovější zprávy: Taverna pořádá další rande pro nezadané. Tentokrát ve věku 40 až 50 let Další eso z líhně Baníku. Kdo je talent, který načal ligovou kariéru vlastňákem?

Společnost

Ostravar podpoří para hokejisty, aplikaci k parkování i ligu stolního fotbalu

Pivovar Ostravar dnes oficiálně vyhlásil výsledky komunitního projektu Nápady z OstraVy 2021. Vítězem druhého ročníku se stal tým ostravských parahokejistů z klubu Flamengo.

Foto: Martin Procházka

Na druhém místě skončil Josef Daněk s nápadem na internetovou aplikaci řešící parkování. Třetí místo obsadil mistr světa ve stolním fotbálku Petr Pospěch, který v Ostravě uspořádá superligu v této disciplíně.

Speciální cenu pivovaru Ostravar si odnáší nápad Odmistnich.cz, který rozváží zboží regionálních farmářů. Vítězové získávají finanční prémii v souhrnné výši 400 tisíc korun.

V letošním roce se o vítězství v komunitním projektu Nápady z OstraVy ucházelo celkem 92 nápadů. Z nich na jaře vybrala odborná porota celkem 10 finalistů. Do TOP desítky postoupily 3 nápady z kategorie zábavy, další zastoupení měly technologie, životní prostředí, kultura, sport a obchod. O vítězích se rozhodlo ve veřejném internetovém hlasování.

“Rád bych touto cestou poděkoval všem, kteří do toho s námi letos šli. Nejen vítězům, ale všem, kterým náš region není lhostejný a chtějí se podílet na jeho výjimečnosti. Tento projekt nám ukázal, že je vás čím dál více, a to je dobře,” říká vrchní sládek pivovaru Ostravar Jan Řehůřek.

„Mé speciální blahopřání pak míří k letošním vítězům. Klukům z parahokejového týmu, programátorovi Josefu Daňkovi, mistrovi stolního fotbálku Petru Pospěchovi i Josefu Halamíkovi z Odmistnich.cz. Jejich nápady si získaly největší podporu a zaslouženě zvítězily.”

Vítězství od startu do cíle

Vítězem druhého ročníku Nápadů z OstraVy se stali parahokejisté z ostravského klubu Flamengo, kteří se během finálového kola usídlili na prvním místě hned od začátku hlasování.

„Parahokejisté přihlásili do soutěže nápad rozšířit zázemí pro parahokejové nadšence o materiální vybavení i o další pořádání zápasů,” říká manažerka značky Ostravar Pavla Ličková.

Vzhledem k popularitě a podpoře, které se tým Flamengo na Ostravsku těší, si nápad získal od začátku velkou podporu fanoušků, a nakonec s přehledem zvítězil.

Druhé místo obsadil Josef Daněk s nápadem na vytvoření chytré aplikace Anthony, která by lidem pomáhala s parkováním v Ostravě a okolí. Součástí aplikace bude i poskytnutí informací o alternativních možnostech dopravy do centra, a to především z odstavných parkovišť okrajových částí.

Největší souboj se během hlasování odehrál o třetí příčku. Z pomyslné bronzové medaile se nakonec radoval Petr Pospěch, který do Nápadů z Ostravy přihlásil projekt superligy ve stolním fotbálku. Liga s rekordní výší Prize Money by se měla odehrávat přímo v ostravských hospodách.

Speciální cena pro Odmistnich.cz

Speciální cenu ostravského pivovaru si z druhého ročníků Nápady z OstraVy odnáší Odmistnich.cz. „Na tomto nápadu se nám líbilo že se nejedná o klasický komerční eshop, ale že projekt podporuje místní komunitu. Je skvělé, že všechny prodávané produkty jsou opravdu přímo od místních regionálních farmářů,” vysvětluje Lenka Kozelková, která měla v Ostravaru druhý ročník Nápadů z OstraVy na starost.

Autoři všech vítězných nápadů nyní od Ostravaru obdrží finanční příspěvek ve výši 100 tisíc korun na realizaci svých projektů. Rozjezd třetího ročníku Nápady z OstraVy plánuje ostravský pivovar na podzim letošního roku.

Konečné pořadí Nápadů z OstraVy 2021

1. Parahokej / sport

2. ANTHONYapp / technologie

3. Liga ve stolním fotbálku / zábava

4. Odmistnich.cz / prodej

5. Student v lese / životní prostředí

6. EkofarmaMax / životní prostředí

7. Naše Ostrava / zábava

8. Lesní divadlo v Radvanicích / kultura

9. Sejdeme se na Černé louce / zábava

10. SteelOva / technologie

O Nápadech z OstraVy

Organizátorem komunitního komunitní projektu Nápady z OstraVy je pivovar Ostravar. Ostravský pivovar od svého založení před téměř 125 lety aktivně podporuje společenský život ve městě a jeho okolí.

V projektu s názvem Nápady z OstraVy podporuje aktivní lidi, kterým není lhostejné místo, kde žijí. Dává jim prostor vymyslet něco nového, zajímavého a získat pro svůj nápad srdce ostatních.

Autoři vítězných nápadů získávají finanční příspěvek ve výši 100 tisíc korun na volnou realizaci svých nápadů.