Nejnovější zprávy: OneHouse. Moderní, designové a úsporné domky z Ostravy Lexus v Ostravě chystá vánoční trh s Davidem Valíčkem i dárky z MasterChefa

Společnost

Police chytila zloděje, kteří v Ostravě v chodbách domů kradli kočárky, dětské hračky a oblečení

Ostravský policejní komisař zahájil trestní stíhání 19 a 32letého muže pro krádež.

Muži jsou podezřelí, že v sedmi případech odcizili z přístupných prostor domů, zejména chodeb, zpravidla odložené dětské kočárky (celkem šest kusů).

„V jednom z případů pak měli odcizit jízdní kolo, jindy odložené dětské odrážedlo a koloběžku. Spolu s kočárky byly odcizeny například dětská deka či dětská obuv nebo takzvané fusaky,“ uvedla ostravská policejní mluvčí Gabriela Holčáková.

Ke skutkům docházelo v době zhruba jednoho měsíce ( vdobě od 13. 11. 2016 do 9. 12. 2016) v Ostravě-Zábřehu, Moravské Ostravě, Slezské Ostravě či Ostravě-Porubě. Škoda na majetku byla předběžně specifikována ve výši přesahující 40 000 korun.

Pachateli trestného činu krádež hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta. Starší z mužů byl soudem pro obdobnou trestnou činnost odsouzen k trestu odnětí svobody, který vykonal v dubnu roku 2016. Staršímu obviněnému tak nyní hrozí trest odnětí svobody až na tři léta.