Nejnovější zprávy: FN Ostrava získala prostředky na modernizaci Kliniky rehabilitace a tělovýchovného lékařství Turista se zranil u Rešovských vodopádů, z náročného terénu ho musel dostat vrtulník

Sport

Poruba padla dvakrát v řadě. Porazí v sobotu Zlín?

Hokejisté Poruby stále suverénně kralují tabulce Chance ligy, poslední dva zápasy ovšem prohráli. Už v sobotu hrají doma proti Zlínu.

Poruba z posledních čtyř zápasů prohrála třikrát. Nejprve padla ve Znojmě, pak porazila Sokolov, následně ale nestačila Prostějov a ve středu doma prohrála derby s Frýdkem-Místkem. Rysi zvítězili 4:3 v prodloužení, které svým gólem rozhodl Vladimír Svačina.

„Měli jsme převahu, zápas jsme měli ve svých rukách, vedli jsme 2:0, ale udělali jsme dva zbytečné fauly do tří. Soupeř vyrovnal, a i když jsme odskočili na 3:2, tak opět faul – faul, což nás sráželo, navíc nám oslabení nevyšla a celé to pohřbilo náš výkon,“ prohlásil po utkání kapitán ostravského týmu Lukáš Krenželok.

Poruba má na kontě 91 bodů, druhý Vsetín je o 17 bodů zpátky. V sobotu tým trenéra Jiřího Režnara přivítá v Kravařích (16:00) šestý Zlín, který je na 61 bodech.

Berani jsou znovu jedním z favoritů soutěže, Poruba nad nimi ale letos dokázala třikrát vyhrát. Naposledy zvítězila na začátku prosince v Baťově městě 2:0.

Zlínští v posledním utkání vyhráli 5:3 v Jihlavě. Dvěma góly a nahrávkou k triumfu pomohl i Petr Holík, jehož Zlín přivedl z Komety. „My jsme neměli úplně dobrý vstup do utkání, z první šance jsme dostali gól. Postupně se hra začala zlepšovat, od druhé třetiny jsme si vytvářeli víc šancí, byli jsme více na puku. Vyhráli jsme zaslouženě. Vyzdvihnu nasazení, bojovnost, měli jsme hodně zblokovaných střel,“ prohlásil zlínský trenér Jan Srdínko.

Holík by se měl stát hlavní hvězdou týmu, Zlín má však na soupisce i další výborné hokejisty. Kanadskému bodování týmu vládnou Šlahař, Novák a Salonen, v týmu jsou i zkušení Kindl s Köhlerem. Brankářskou jedničkou je Daniel Huf.