Nejnovější zprávy: OKD vymění motor těžního stroje. Fungoval nepřetržitě 54 let Reuse centrum Ostrava vrací každý měsíc do života šest a půl tisíce věcí

Sport

Poruba padla ve Znojmě, ve středu přivítá Sokolov

Vítězná série Poruby je u konce. Ostravané v pondělí prohráli ve Znojmě, už ve středu ale mají šanci na reparát. Tentokrát přivítají Sokolov.

Zběsilé tempo hokejové Chance ligy pokračuje. Poruba v sobotu doma porazila Jihlavu a zapsala už sedmou výhru porážku v řadě. Následně ale prohrála 0:2 ve Znojmě. „Hokej se nehraje na krásu, ale na branky. Když nedáte ani jeden gól, tak nemůžete vyhrát,“ řekl trenér Poruba Jiří Režnar.

Ještě v 50. minutě byl stav bezbrankový, pak ale dvakrát udeřili Orli. „V první i druhé třetině jsme měli hru pod kontrolou. Rozhodl zbytečný faul v útočném pásmu. Týmy ve spodní části tabulky hrají o život a potřebují body za každou cenu. My možná hrajeme hezčí hokej, ale pak nezvládneme dát góly a zbytečně se dostáváme do problémů,“ dodal Režnar po porážce na půdě předposledního celku tabulky.

Ve středu stále suverénně první Poruba přivítá v Kravařích Sokolov, který je aktuálně pátý. Nad tímto soupeřem už Režnarovi svěřenci v této sezoně dvakrát vyhráli – naposledy venku v listopadu, kdy zvítězili 3:1.

Sokolov z posledních čtyř zápasů třikrát vyhrál, porazil i Vsetín a naposledy díky dvěma trefám v posledních minutách zvítězil 3:1 nad Přerovem. Nejproduktivnějším hráčem týmu, který vede trenér Tomáš Mariška, je Daniel Kružík, jenž má na kontě 29 bodů. Nebezpečí jsou taky Jaromír Kverka nebo Tomáš Vracovský.