Nejnovější zprávy: OKD vymění motor těžního stroje. Fungoval nepřetržitě 54 let Reuse centrum Ostrava vrací každý měsíc do života šest a půl tisíce věcí

Sport

První domácí zápas roku. Poruba v sobotu vyzve Jihlavu

Hokejisté prvoligové Poruby se v sobotu představí poprvé v letošním roce doma. V Kravařích přivítají Jihlavu.

Poruba vstoupila do roku 2024 výhrou na půdě Pardubic B, kde zvítězila 5:2. Dvěma góly se do statistik zapsal Mrázek, Kanaďan Berisha se dokonce blýskl hattrickem. „V první třetině jsme hráli dobře, ve druhé jsme polevili, ale závěr jsme si zase pohlídali a nepustili jsme soupeře moc do hry. Skvěle nás podržel Daniel Dolejš v bráně,“ uvedl po zápase trenér Poruby Jiří Režnar.

Ostravané vyhráli šestý zápas v řadě a v čele tabulky mají náskok 18 bodů na druhý Vsetín. Jihlava, která bude hrát v Kravařích v sobotu (16:00), je aktuálně osmá.

Dukla má dobrou formu a z posledních čtyř zápasů třikrát vyhrála. Naposledy uspěla nad Slavií, kterou doma porazila 5:3. Domácí o své výhře rozhodli ve třetí třetině, kterou vyhráli 4:1. „Slavia měla stále spoustu dalších šancí, ve kterých nás podržel gólman, díky němu jsme měli po dvou třetinách ještě vůbec o co hrát. Za třetí třetinu musíme dát klukům kredit, jsme rádi za to, jak jsme ji odehráli,“ prohlásil trenér Jihlavy Karel Nekvasil.

Brankářskou jedničkou jihlavského týmu je Adam Beran, v poli jsou nejvíc nebezpeční Tomáš Havránek a Tomáš Čachotský, kteří se jako jediní z kádru dostali přes dvacet bodů.

Poruba se s Jihlavou letos utkala dvakrát a v obou případech vyhrála. Doma zvítězila 6:2 a venku 7:4. Jak to dopadne tentokrát?