Nejnovější zprávy: Taverna pořádá další rande pro nezadané. Tentokrát ve věku 40 až 50 let Další eso z líhně Baníku. Kdo je talent, který načal ligovou kariéru vlastňákem?

Společnost

Řidička v Ostravě uvízla v tramvajovém kolejišti, poslala ji tam navigace

Dopravní policisté z Ostravy v minulém týdnu řešili kuriózní situaci. Mladá řidička si spletla cestu s tramvajovým kolejištěm.

Foto: se souhlasem Policie ČR

K události došlo ve čtvrtek večer před jednadvacátou hodinou, kdy policisté přijali oznámení o tom, že mladá žena s osobním vozidlem Škoda Fabia uvízla v tramvajovém kolejišti - poblíž tramvajové zastávky Dolní Vítkovice.

Jednadvacetiletá řidička měla pro svůj zkrat překvapivé vysvětlení. „Měla jet po ulici Ruské, kdy údajně sledovala navigaci, která ji řekla, aby odbočila. Řídila se tedy těmito pokyny a s vozidlem vjela do kolejiště, po kterém jela zhruba 30 metrů, dokud se auto nezaseklo,“ řekla policejní mluvčí Eva Michalíková.

Celá situace se obešla bez zranění. Na místo museli taky hasiči, kteří vozidlo vyprostili. „Po dobu odstranění vozidla z kolejiště musela být zastavena doprava tramvají daným směrem. Dále policisté provedli u řidičky kontrolu na přítomnost alkoholu a návykových látek, vše s negativním výsledkem,“ uvedla Michalíková.

Muži zákona situaci vyřešili s řidičkou uložením pokuty příkazem na místě. „Dále ji doporučili, aby příště navigaci tolik nevěřila a přesvědčila se, zda jede po silnici,“ dodala Michalíková.