Nejnovější zprávy: Čeští házenkáři se představí v Ostravě. Na úvod kvalifikace vyzvou Estonce ​Obrazem: Ostravu navštívil Svatý Václav s družinou

Společnost

Tenhle traktor už na pole nedojede. Shořel na křižovatce v Bruntále

​Dvě jednotky bruntálských hasičů zasahovaly ve čtvrtek odpoledne v centru Bruntálu u požáru zemědělského traktoru.

Foto: HZS MSK

"Za předběžně odhadovanou půlmiliónovou škodu na menším traktoru z roku 2010 může závada na elektroinstalaci vozidla. Nikdo nebyl zraněn," uvedl mluvčí hasičů Petr Kůdela.

Poničen byl také asfalt na vozovce, který by měl být co nejdříve opraven. Škoda na něm zatím nebyla vyčíslena. Z traktoru, táhnoucího prázdný vlek, neunikly během požáru žádné provozní kapaliny.

Operační středisko hasičů bylo informováno o požáru traktoru na rušné křižovatce Dukelské (pokračující jako Ruská) a Jesenické ulice ve čtvrtek v 15 hodin. Vyjela tam jednotka Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje ze zdejší stanice společně s místní jednotkou dobrovolných hasičů.

"I přes rychlý příjezd hasičů nakonec hořel celý traktor, který chytl ještě za jízdy. Traktorista se zpočátku (a marně) snažil oheň uhasit menším přenosným hasicím přístrojem (práškovým). Hasiči dostali oheň pod kontrolu za dvě minuty po příjezdu, dohašení s ochlazováním jim zabralo dalších 20 minut," uvedl Kůdela.

Poté byl zničený traktor naložen na odtahové vozidlo – ve spolupráci pracovníků a techniky Správy silnic Moravskoslezského kraje a soukromé odtahové firmy.