Nejnovější zprávy: OneHouse. Moderní, designové a úsporné domky z Ostravy Lexus v Ostravě chystá vánoční trh s Davidem Valíčkem i dárky z MasterChefa

Společnost

Tip na výlet: Největší sněhový labyrint na světě v Zakopanem

Zhruba tři a půl hodiny cesty autem od Ostravy se v polském městě Zakopane nachází aktuálně nejrozsáhlejší sněhový labyrint světa. Spolupracovník redakce Magazínu PATRIOT Radim Kolibík tady pořídil několik fotografií z dronu.

„V roce 2010 byl postaven do té doby největší sněhový labyrint v USA ve městě Buffalo a byl také zapsán do Guinessovy knihy rekordů. Na konci miulého roku v Zakopanem na polské straně Vysokých Tater postavili labyrint o rozloze 2 500 metrů čtverečních, který je dvakrát větší než ten v Buffalu,“ uvádí Radim Kolibík.

V areálu Zimowego Parku Rozrywki těsně pod skokanskými můstky se otevřela tato rodinná atrakce. Vedle labyrintu zde najdete sněžný zámek s krásnou vyhlídkou z věže a sáňkařskou dráhu.

Vstupné na obě atrakce je 28 zlotých za osobu nebo lze uplatnit rodinné vstupné, které stojí 80 zlotých až za 4 osoby.

„Sněhová atrakce plná tunelů, mostů a zdí je postavena z více než 60ti tisíc sněhových kostek. Chodby bludiště měří přibližně kilometr. Celý labyrint je dlouhý 2,6 kilometru a vysoký 10 metrů.“

Fotogalerie