Nejnovější zprávy: Krása flanelu! Vybrali jsme TOP 100 fotografií ze soutěže Ukaž flanel! Řidička v Ostravě uvízla v tramvajovém kolejišti, poslala ji tam navigace

Společnost

To musela být jízda! Auto přerazilo sloup a způsobilo únik plynu

​Přeražený sloup elektrického vedení a poškozený hlavní uzávěr plynu na soukromém pozemku museli řešit v sobotu před čtvrtou hodinou ranní hasiči.

Foto: HZS MSK

"Během nehody se naštěstí nikdo nezranil," uvedl a hasiče Lukáš Popp.

Operační středisko hasičů obdrželo informaci o nehodě ve Frenštátě pod Radhoštěm, na ulici Kopaná, v sobotu ve 3 hodiny a 56 minut. Na místo události vyrazili profesionální hasiči ze stanice Kopřivnice a místní dobrovolná jednotka z Frenštátu pod Radhoštěm.

Hasiči hned po příjezdu provedli odpojení baterie u vozidla, v němž cestovaly dvě osoby, neboť z poškozeného plynového vedení stále unikal plyn a současně provedli provizorní podepření přeraženého sloupu svými žebříky.

"Dalším krokem hasičů bylo nasazení speciálního vysokotlakého zvedacího vaku sněhulák, kterým auto přizvedli a ve spolupráci s přítomným technikem plynařů provedli provizorní zastavení unikajícího plynu pomocí dřevěného klínu," uvedl Popp.

Následně si událost převzala policie, která šetřila příčinu nehody, u které se nikdo nezranil. Po ukončení šetření nehody bylo vozidlo naloženo na odtahovou službu a místo zásahu tak hasiči předali technikům z řad plynařů i elektrikářů, a vrátili se zpět na základnu.