Nejnovější zprávy: Reportáž z noční razie v ostravských tramvajích. Někdy jde o zdraví V ostravské zoo se daří vzácným papouškům. Už jste viděli jejich mláďata?

Sport

Náročnější než Beskydská sedmička. V Kopřivnici budou zdolávat Mount Everest

V Kopřivnici se připravují na letošní ročník Výstupu na Mount Everest. Extrémně náročný závod proběhne 2. a 3. října.

Sportovní nadšenci si vyzkouší zdolání převýšení 8848 metrů výstupem na lyžařské sjezdovce, která měří 821 metrů. Foto: Hana Dvorská

Kopřivnický Výstup Mount Everest je sice ve stínu známější Beskydské sedmičky, to mu však nic neubírá na jeho náročnosti. „Kdo absolvoval oba extrémní závody, tak ví, že Everest je nesrovnatelně těžší a nemá co do náročnosti v republice konkurenci," uvedla Ilona Mazalová, referentka vnějších vztahů kopřivnické radnice.

Sportovní nadšenci si mohou v od 2. do 3. října vyzkoušet zdolání převýšení 8848 metrů výstupem na lyžařské sjezdovce, která měří 821 metrů. „Úspěšní sólolezci vyjdou na vrchol devětatřicetkrát. Noční výstupy jsou z bezpečnostních důvodů o čtvrtinu zkráceny," dodala Mazalová.

Zájemci se mohou registrovat ve třech kategoriích – sólolezci, duolezci a družstva, která jsou u dospělých maximálně šestičlenná, u dětí desetičlenná. Startuje se v sobotu 2. října v 10 hodin od lyžařské chaty pod Červeným kamenem a dvě hodiny předtím se začíná s prezencí účastníků. Předpokládaný konec je naplánován na neděli 3. října v 10 hodin dopoledne. Účastníci po ukončení výstupů nemusejí čekat na ukončení akce, ale jsou odměňováni v jejím průběhu.

Absolventi předchozích ročníků vždy oceňovali skvělou rodinnou atmosféru a podporu pořadatelů a veřejnosti. „Je pravda, že pro pořadatelský tým je Everest srdeční záležitost. A po loňské pauze způsobené pandemií se o to víc na Červený kámen těšíme,“ uvedla hlavní pořadatelka Jana Hanzelková z Domu dětí a mládeže Kopřivnice.

Pro aktivní účastníky víkendového výstupu i pro fandící diváky jsou připraveny doprovodné akce, jako například discgolf, celodenní grilování a taky vystoupení hudební skupiny PŘÍ-KOP. „Odměnou, kromě bolavých kolen, natažených šlach a puchýřů, budou medaile, diplomy a upomínkové předměty. Třídy a kluby získají míče," řekla Mazalová.